Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programda açılış konuşmasını İlçe Başkanı Sevim Uzun yaparken Kadın Kolları Başkanı Yurdaşen Karabağ ise kendi yazdığı Annem adlı şiiri okudu.

Programın sunucusu Hatice Kayhan tarafından anneler gününün tarihçesi okundu, Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Murat Dişçi ise günün önemi ile ilgili konuşma yaptı. Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Nurhan Ulaş tarafından da duygusal bir hikaye okundu. Erdoğan Doğancı tarafından hazırlanan müzik programı ile devam etti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Annesi Zübeyde Hanım, şehit anneleri ve Ebediyete intikal etmiş annelerinin anneler gününü kutladığını söyleyen CHP İlçe Başkanı Sevim Uzun; “Annelik duygusu yeryüzünün en yüce duygularından biridir. Evladını koruyup kollamak onun topluma faydalı bir insan olarak yetişmesini, ona mutlu bir gelecek sağlamak, evladının hiçbir şeyini eksik bırakmamak tüm annelerimizin ortak hayalidir. Annelerimizin bu isteklerini gerçekleştirebildiği, mutlu ve huzurlu yuvalara sahip annelerin yüzünün güldüğü bir Türkiye diliyorum. Bunun için çalışıyoruz Hiçbir annenin evladının geleceğinden endişe duymaması lazım bunu sağlamak siyasetin başlıca görevlerinden biridir. Çocuklarına iyi ahlakı, insanlığı, vicdanını olmayı, dürüst ve onurlu yaşamayı öğreten annelerimiz sadece çocuklarının değil toplumun da   güzel geleceğinin güvencesidir. Annelerimiz yetiştirip büyüttüğü evlatlarıyla kendi tarihlerini yazarlar. Yazdıkları tarih bir millete ışık olabilir bunun yegane örneği Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde hanımdır bunun yegane örneği şehit annelerimizdir. Başta Zübeyde Hanım olmak üzere rahmetli anacığımı ve  vefat eden tüm annelerimizi rahmetle anıyorum yavrularının derdiyle dertlenen tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum.” dedi.