Sevim Uzun’un tek aday olduğu kongreye; CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş, İl Başkanı Bekir Yaman, İl Kadın Kolları Başkanı Damla Yılmaz, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, Doğanhisar İlçe Başkanı Zeki Bücük, ADD Akşehir Şube Başkanı Eray Zengin, 28. Dönem milletvekili adayları, belde ve mahalle temsilcileri ile partililer katıldı.  

Divan Başkanlığını Nurettin Akbuğa’nın üstlendiği kongrede seçime gidilen tek liste; Sevim Uzun’un İlçe Başkanlığı’nda Murat Sabri Ak, Himmet Akkaya, Yaşar Baloğlu, Adem Baykondu, Nergis Filizfidan Ak, Metin Genç, Hatice Kayhan, Eyüp Oyan, Ogün Öksüz, Ayla Öztaş, Sercan Torun, Veli Ulaş, Erkan Yılmaz ve Nurdan Yücal’dan oluştu.

Sevim Uzun, katılımcılara hitap ettiği konuşmasında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize iki büyük emanetinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. Kuruluş Yıldönümünde, ilçemizde yerel yönetimi kazanmak ve partimizi iktidara taşımak en büyük hedefimizdir. 50 yıl önce Avukat Fatma Bakırel partimizin ilk kadın ilçe başkanı seçilmiştir. 50 yıl önce köyümün ilk okuyan kızı olarak, Fatma Bakırel’den 50 yıl sonra bugün bu bayrağı almak ve hak ettiği yere taşımak benim için onur olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Toplam 165 delegeden 70’inin oy kullandığı ve oyların tamamının geçerli olduğu seçim sonucunda Sevim Uzun, CHP Akşehir İlçe Başkanı oldu.