Konya’da kazanan liste ise Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen mevcut il yönetimi olmuşu. Bu listeden kurultay delegeliğine seçilen Akşehirli delegelerin de ne yapacağı merak konusuydu. İddiaya göre, ilçe başkanı Sevim Uzun ve Başkan Yardımcısı Nurdan Yücal’ın, ilçe yönetimi ile istişare etmeden değişim ve yenilenme hareketinin adayı olması beklenen Özgür Özel’in adaylığını desteklemek için Konya’da imza verdikleri kamuoyunda ve partide yüksek sesle konuşuluyor.

Konya’da Genel Başkan adayı Özgür Özel’i başını Seydişehir’in çektiği ve aralarında Akşehir’in de bulunduğu yaklaşık 10 ilçe destekliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu’nu destekleyen grupta yer alan CHP İstanbul Milletvekili, TBMM CHP Grup Yöneticisi ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Suat Özçağdaş ve beraberindeki heyet Konya’ya geldiği esnada Akşehir CHP İlçe Yönetimi ile bir araya geldi. Milletvekili Özçağdaş bu ziyaretini kendi X hesabından paylaşarak şu notu düştü: “Konya'da, ilçe başkanlarımız, yöneticilerimiz, kurultay delegelerimiz ve yol arkadaşlarımla bir araya gelerek 38. Olağan kurultayımız üzerine sohbet gerçekleştirdik. Davetleri ve misafirperverlikleri için kıymetli yol arkadaşlarıma teşekkür ederim.”

https://twitter.com/suat_ozcagdas/status/1714759620529476001?s=48

Her fırsatta Akşehirli olduğunu dile getiren ve seçim kampanyaları sürecinde mutlaka Akşehir’e gelen Kemal Kılıçdaroğlu hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz Ocak ayında Akşehir’de yapılan Büyük Yörük Türkmen buluşmasında yaptığı konuşmasında Akşehir’in il olma sözünü bir kez daha yinelemişti. 

Yaptığımız araştırmalar sonucu, Akşehir CHP İlçe Başkanı ve Başkan Yardımcısının, değişim hareketinin desteklediği ve CHP Genel Başkanlığına aday olan Özgür Özel’i  desteklemek için imza verdikleri iddia ediliyor. İmzadan, parti tabanı ve ilçe yönetim kurulundaki bazı üyelerin haberdar olmadığı konuşuluyor.

4-5 Kasım’da Ankara’da yapılacak olan CHP büyük kurultayı için kıyasıya bir yarış beklenirken, Akşehirli CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na bir bir üzücü haber de kendi memleketi olan Akşehir CHP ilçe yönetiminden geliyor olmasının yankıları merakla bekleniyor.

Bakalım Kemal Kılıçdaroğlu özellikle kendi memleketi olan Akşehir için; ‘SENDE Mİ AKŞEHİR’ diyecek mi?