Çeltik Kütüphane, Konut ve Ticari Alan Kompleksi’nin temel atma törenine; Ak Parti Konya Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü Orhan Erdem, Çeltik İlçe Kaymakamı İbrahim Pelit, çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe, AK Parti İlçe Başkanı Hacı Zuhal, MHP İlçe Başkanı Ahmet Akar, Çeltik Belediye Meclisi Üyeleri, Muhtarlar, Kurum Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

İlk olarak kürsüye çıkan Çeltik Belediye Başkanı Ali MEŞE temel atma töreninde yaptığı konuşmasında; “Projemiz; A Blok Bulvar Cephesi (oturum alanı 366,57 m2, İnşaat alanı 2283 m2, B Blok Kütüphane Bloğu oturum alanı 101,82 m2, inşaat alanı 264 m2 ve C Blok Arka Cephe’den oturum alanı 351,76 m2, inşaat alanı 2,184 m2’den oluşmaktadır. Toplamda; 820,15 m2 oturum alanımız ve 4,731 m2 inşaat alanımız olacak.

Ticari alan içinde yer alan işyerlerimizin 9’u tek katlı, 1’I 2 katlı olmak üzere toplamda 11 işyerimiz olacak. Meskenlerimizin 18’i 2+1 daire, 9’u da 1+1 daire olmak üzere toplamda 27 adet meskenimiz olacaktır. İlçemizde büyük eksikiği hissedilen Kütüphanemiz 2 katlı olacak olup, 93,91+93,91=187,82 m2’lik bir alana sahip olacak.

Avlumuzun büyüklüğü ise 380,38 m2 olacak ve içinde 3’ü Erkekler, 2’si Kadınlar ve 1’i de Engelli vatandaşlarımız için ortak  tuvaletlerimiz bulunmaktadır” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Çeltik Kaymakamı İbrahim Pelit, Çeltik ilçemizin büyük bir eksiği olan Kütüphanemizin, ilçeye değer katacak işyerlerinin ve konut ihtyiacını karşılayacak dairelerin temel atma töreninde  bulunmaktan çok mutluyum. Sayın milletvekilimiz Orhan Erdem’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Mevut belediye binasının yanındaki boş alanda yapılan temel atma töreninde halka hitap eden Orhan Erdem, “Çelitik ilçemize hizmetlerimize devam etmek için bir aradayız. Çaltik’in AK Parti’den önceki konumunu düşüncek olursanız; kanalizasyonu yoktu, içme suyu sorunları vardı. Şimdi ise yeni belediye binası, yeni sanayi sitesi, galericiler sitesi ve asfaltlanan yollarıyla  Çeltik bambaşka bir şehre büründü. Bunda en büyük pay Ankara’ya sık sık gelerek bizden doğru taleplerde bulunan başarılı ve çalışkan belediye başkanımız Ali Meşe’dir. Yakın bir sürede ihalesi yapılan kapalı Pazar yerinin de müjdesini sizlerle paylaşacağız. Önümüzdeki dönemlerde de bu hizmetlere inşallah başkan Ali Meşe ile devam edeceğiz” dedi.

Projenin 550 gün içinde tamamlanacağına vurgü yapan Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe, Çeltik Halkından hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen; Kültür ve Turizm Bakanlığına, AK Parti Konya Milletvekili Orhan ERDEM’e, Konya Belediye Başkanı Uğur İbrahim ALTAY’a, Cumhur ittifakının İl ve İlçe Teşkilatlarına, şahsı ve İlçe halkı adına teşekkür ederek, projenin Çeltik adına hayırlara vesile olmasını temenni etti.