Çardakoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bizleri bilgilendirmek için doğru haber alma bilinciyle ilkeli şekilde çalışan gazeteciler, kalemlerini, kameralarını ve mikrofonlarını bu uğurda kullanırlar. Bugün gerçeği arayışta ter döken gazetecilere adanmış bir anma günü olarak büyük bir öneme sahiptir. Bu özel gün sadece bir mesleği değil, aynı zamanda toplumsal bir sorumluluğu temsil etmektedir.

Gazeteciler, toplumun aydınlatılması, gerçeklerin gün yüzüne çıkarılması, kamuoyunun doğru ve anında bilgilendirilmesi konularında kritik bir role sahiptir. Dünyanın dört bir yanında gerçekleşen gelişmeleri tarafsız ve doğru kaynaklara dayanarak bizlere ulaştıran gazetecilerimiz bu zorlu görevlerini büyük bir azimle ve fedakarlıkla yerine getirmektedirler. Bu zamanda bilgi kirliliğinin, ahlaksızlığın, yalan haberin hat safhada olduğu sosyal medyada yine bizi doğru bilgilendirmek için gayret göstermektedirler.

Gerçeğin peşinde koşan gazetecilerimiz, milletimizin hak ve menfaati açısından şartlar ne olursa olsun toplumsal sorumluluk şuuruyla vazifelerini en iyi ve doğru şekilde icra etmektedirler. Tüm zorluklara rağmen, gece-gündüz demeden görevlerini sürdüren gazetecilerimizin azmi ve kararlılığı takdire şayandır.

Adil bir dünya için, demokratik ve ahlaki sorumluluk bilinciyle yaptıkları haberlerle milletimizin gözü kulağı olan ve Akşehir'imizde görev yapan basınımız başta olmak üzere tüm emek verenlere Teşekkür ediyorum ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini en kalbi duygularla kutluyorum. Hayatını kaybeden gazetecilerimizi ise rahmet ve minnetle anıyorum.”

 

Editör: Haber Merkezi