Abdurrahman Çardakoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında da şu ifadelere yer verdi;

“Öncelikle, ilçe başkanlığı dönemimde şahsıma ve teşkilatımıza verdiğiniz destekler için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Aslında herkesin ve her kesimin ilçe başkanı olabilmeyi sizlerin sayesinde başardığım için ayrıca mutlu olduğumu belirtmek istiyorum.

Bildiğiniz gibi sevdası ve rüyası Akşehir olanın önünde hiçbir engel duramazmış. Biz de sevdamız için daha çok çalışmak, ilçemizi her alanda Marka Şehir yapmak, başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızla huzuru ve mutluluğu paylaşmak istiyoruz.

Yıllardır bu şehrin sokaklarında sizlerle birlikte yürüyen, dertlerinizle dertlenen, sevinçlerinizle şenlenen bir kardeşiniz ve Akşehir'in öz evladı olarak sizlerden çıktığım bu yolda desteklerinizi istiyorum.

İnanın; bu şehirdeki çiftçimizin alın teri, sabahtan dükkânını açan esnafımızın besmelesi, annelerimizin duası, gençlerimizin umudu ve emekçilerimizin yorgunluğu her gün bu yolda bizlere güç verecektir.

CUMHUR İTTİFAKI (AK PARTİ-MHP) AKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ CUMHUR İTTİFAKI (AK PARTİ-MHP) AKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ

Akşehir'imize Cumhur İttifakımız, Partimiz, Vekillerimiz ve Belediye Başkanlarımız sayesinde birçok yatırım kazandırıldı ve kazandırılmaya da devam edilecektir. Ülkemizin ve ümmetimizin zorlu bir dönemden geçtiği bu günlerde birbirimize her zamankinden daha fazla sahip çıkmamız gerekmektedir. Millet aşkı ile büyüyen ve bu kutlu yürüyüşe ışık tutan Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde Ak Parti’miz ile İlçemizi daha güzel yarınlara hep birlikte taşıyacağız. Daha müreffeh bir Türkiye için, canla başla çalışarak, ben değil biz olmak, ayrıştıran değil birleştiren olmak için 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde doğup, büyüdüğüm ata toprağım AKŞEHİR’İMİZE Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı olduğumu sizlerle paylaşmak isterim. Sonuç ne olursa olsun kazananın Akşehir olacağını bilmekteyim. Karar verdiğimiz günden itibaren desteklerini esirgemeyen kıymetli Aileme, İl Başkanımız Hasan Angı Bey ve Yönetimine, Bölge Milletvekilimiz Orhan Erdem Bey başta olmak üzere tüm Vekillerimize, AK Parti İlçe Teşkilatımıza, Cumhur İttifakı ortaklarımız başta MHP İlçe Teşkilatımız olmak üzere tüm partilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Bu süreçte tüm hemşerilerimin desteği ve duasına gönülden talibim. 2024 yerel seçimlerinin Ülkemize, Konya’mıza ve Akşehir'imize hayırlar getirmesini temenni ederek hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.”

Yerel Seçimler öncesinde AK Parti Akşehir'den Belediye Başkanlığı'na aday adaylığı için ilk resmi başvuruyu Abdurahman Çardakoğlu yapmış oldu.