Hükümet Konağı önünde yapılan törende, Yunak Kaymakamı Murat Karahan ve Belediye Başkan Vekili Bekir Coşkun tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin İmren, günün anlam ve önemine dair konuşmayı gerçekleştirdi.

Orhan Erdem İmam Hatip Ortaokulu’nca düzenlenen ikinci tören de yine Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam ederken öğretmenlerden Olcay Kara yaptığı konuşmada, gençlerden Çanakkale ruhuna sahip çıkmalarını istedi. Okunan şiirlerin ardından sahnelenen tiyatro gösterimi duygulu anlar yaşanmasına sebep oldu. Sinevizyon gösterisi ve sunulan oratoryo ile sona eren törende katılımcılara ekmek ve kuru üzüm ikram edildi.

Törenlere; Yunak Kaymakamı Murat Karahan, Belediye Başkan Vekili Bekir Coşkun, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin İmren, İlçe Müftüsü Sadık Aydoğan, diğer daire ve kurum amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Etkinlikler çerçevesinde, Kaymakam Karahan ve beraberindeki protokol mensupları, şehit kabirleri ile şehit ailelerini ziyaret etti, Cuma namazı öncesi Mevlid okunarak şehitler için dua edildi.