Aday adaylığının, Konya ve Türkiye için hayırlara vesile olmasını dileyen Emre Başoğlu; bu kararı alırken büyük bir inanışın, yüce bir mefkurenin ve Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşının mirasçısı olmanın bilinciyle yola çıktığını, sağına soluna bakmadan “Ben Varım” dediğini aktardı.

Başoğlu, 14 Mayıs’ta yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerinde aday adayı olmakla ülkeye hizmet etmeyi hedeflediğini de şu ifadelerle paylaştı:

“Cumhuriyet tarihinin en büyük değişim hamlesini başlatan, geçmişi başarılarla dolu, geleceğe dair sağlam hedeflere sahip bir siyasi anlayışın içerisinde bulunmaktan, AK Parti’nin bir neferi olmaktan son derece mutlu ve gururluyum.

Bölgesel ve küresel barış için, adalet için 2023 hedeflerimize, 2053 ve 2071 vizyonumuza uygun bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Çıktığımız bu kutlu yolda Rabbim yardımcımız olsun. Konya’mız, Akşehir’imiz, ülkemiz ve milletimiz için çalışacak, çaba sarf edeceğiz. Rabbim utandırmasın. Başta Konya olmak üzere ülkemize, milletimize hayırlı, uğurlu olsun.”

Emre Başoğlu’nun Aktif Öğrenim ve İş Yaşamı

1989 Akşehir doğumlu olan Emre Başoğlu; lise öğrenimini Akşehir’de tamamladıktan sonra Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde Psikoloji ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Sosyoloji bölümlerinde lisans eğitimi aldı. Öğrencilik yıllarında katıldığı onlarca eğitim ve seminer programından sertifikası bulunan Başoğlu, milli ve manevi değerlerimizi konu alan pek çok organizasyonda da sunuculuk ve yöneticilik görevlerini üstlendi, sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği Gençlik Çalıştayı, Genç Anayasa Çalıştayı ve Gençlik Şurası’na Samsun temsilcisi olarak katılan Başoğlu, yine aynı bakanlığa bağlı Gençlik Merkezi’nde Gençlik Lideri olarak görev yaptı.

Çalışma hayatına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı özel bir bakım merkezinde psikolog olarak başlayan ve özel bir kolejde yine psikolog olarak devam eden Emre Başoğlu, vatani görevini yedek subay olarak yapmasının ardından kendi özel eğitim kurumu olan Akademik Çocuk markasını kurdu. Telifi kendisine ait olan 4 boyutlu öğrenme modelinin müellifi olan Başoğlu, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (MÜSİAD) Azerbaycan Şubesi Genel Sekreterliği, Milli Türk Talebe Birliği’nin Samsun Kurucu İl Başkanlığı ve Milli Birlik Cemiyeti Akşehir Kurucu Başkanlığı görevlerinde bulundu, 1 Kasım 2020 tarihinde yapılan 7. Olağan Kongrede AK Parti Samsun İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Emre Başoğlu, evli ve 3 kız çocuğu babasıdır.