Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen bağış kampanyasına; Akşehir Garnizon Komutan Vekili Yarbay İbrahim Polat, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir, Jandarma Komutanı Teğmen Fazlı Muhammed Cavlı, T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Murat Güngör, Baro Temsilcisi Av. Sema Erdem Güneş ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Yapılan kampanya ile ilgili bilgi veren Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut; “Buradaki amacımız hükümlü ve tutukluların daha çok kitaba ulaşmaları, eğitim ve öğretimleri için daha fazla kaynak edinmeleri, bu amaçla imkanların daha etkin ve verimli kullanılmasıdır. Kampanya sürecinde arkadaşlarımız burada bağışları almaya devam edecekler.” dedi.

Belediye Başkanı Akkaya da Belediye olarak kampanyaya 100 kitap bağışıyla destek verdiklerini belirterek; “Kampanya boyunca kitap bağışında bulunmaya devam edeceğiz. Tüm halkımızı kitap bağış kampanyasına davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından stant açılışı gerçekleştirildi ve protokol üyeleri başlatılan kampanyaya kitap bağışında bulundular. Kitap bağış kampanyasının, Akşehir Kültür Merkezi önünde 15 Şubat 2023 Çarşamba gününe kadar devam edeceği bildirildi.