Antalya’da düzenlenen Türkiye Kupası sezon kapanışı yarışları 8 kategoride gerçekleştirildi. Torku Şeker Spor’un Bayan ve Erkek Bisiklet Takımlarının Yıldızlar kategorisinde Türkiye Şampiyonu olduğu organizasyonda Yıldız Bayan Takımı Genel Klasmanda da Türkiye Şampiyonluğuna ulaşmayı başarırken, Yıldız Erkek takımı ise Genel Klasmanda Türkiye 2.’si oldu.

Torku Şeker Sporlu Emine Adanalı, Yıldız Bayan Kriteryum yol yarışlarında Türkiye 2.’si, Genel Klasmanda Türkiye 2.’si ve yol yarışında ise Türkiye 3.’sü olurken, takım arkadaşı Rabia Şimşir ise Genel Klasmanda Türkiye 3.’lüğünü elde etti. Yıldız Erkekler kategorisinde ise Furkan Kılınç, yol yarışında Türkiye 2.’si oldu.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda Torku Şeker Spor’un da Fahri Başkanı olan Ramazan Erkoyuncu, genç sporcuların elde ettiği başarılara ilişkin bir kutlama mesajı yayımladı. Gençlere yatırım yapmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Erkoyuncu; “Kulübümüzde genç sporcularımızla mücadele ediyoruz. Gençlerimiz azimle çalışıyorlar ve başarıları da haklı olarak elde ediyorlar. Gece gündüz çalışan antrenörlerimizi ve sporcularımızı kutluyorum. Amatör branşlarda, profesyonel bir anlayışla yolumuza devam edeceğiz.” dedi.