Akşehir Belediyesi Genç Akşehir Kültür Sanat Eğitim ve Spor Merkezi’nin (Genç AKSES) etkinlik programı çerçevesinde, Türkiye Bilardo Federasyonu (TBF) ve Akşehir Bilardo işbirliğinde hayata geçirilen turnuva, 6 gün sürdü. Oldukça çekişmeli geçen final karşılaşmasını kazanan Mehmet Şenyiğit birinciliği elde ederken, Fazıl Pınar ikinci oldu. Üçüncülüğü ise Zeki Öztürk ve Anıl Türkoğlu paylaştılar.

Final karşılaşmasını izleyen Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; turnuvayı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarında geleneksel hale getirmek istediklerini söyledi. Dereceye girenleri tebrik eden Başkan Akkaya, yaptığı konuşmada; “6 gün önce yarışmayı başlattığımızda Mehmet kardeşimizin bu spor dalında tecrübeli olduğunu gördüm. Latife olsun diye yarışmacı arkadaşımıza şimdiden ödülü verelim dememiz renkli anlara sahne olmuştu. Hakikaten kendine güvendi ve yarışmayı kazandı. Bilardo sporuna ilgi duyanları da gördükçe ayrıca mutlu oldum. Akşehir Belediyesi olarak biz de bu sporu desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Bilardo Turnuvasında birinci olan Mehmet Şenyiğit’e isteka, ikinci olan Fazıl Pınar’a isteka çantası, üçüncülüğü paylaşan Zeki Öztürk ve Anıl Türkoğlu’na bilardo eldiveni hediye edildi.