Gezi kapsamında, Konya Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından kurularak 2009 yılında Konya’nın ilk vakıf üniversitesi olarak hizmet vermeye başlayan KTO Karatay Üniversitesi’nin çeşitli fakülte ve bölümleri, Bireyli öğrenciler tarafından ziyaret edildi. Üniversitenin öğretim üyelerinden oluşan bir ekip, laboratuvarlar ve etkinlik sınıflarını gezdirdikleri öğrenci ve öğretmenlere, bölümlerde verilen eğitime ilişkin detaylı bilgi aktarımında bulundular.

Üniversite bünyesinde; lisans eğitimi veren Hukuk, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Güzel Sanatlar ve Tasarım ile Tıp Fakültelerinin yanı sıra 3 Yüksekokul ve 3 de Meslek Yüksekokulu yer alıyor. Fakülte ve bölümlerin ziyaret edildiği merkez kampüs tanıtım gezisinde en fazla ilgi gören etkinlik ise öğrencilerin interaktif katılımının da sağlandığı “Duruşma Salonu” oldu. Öğrenciler; mahkeme heyeti, savcılık makamı ve avukat rollerini üstlendikleri duruşma canlandırması ile hukuka olan ilgilerini de ölçümlemiş oldular.

Akşehir Birey Eğitim Kurumları öğretmen ve öğrencileri, KTO Karatay Üniversitesi’ne gerçekleştirilen ziyaretin tamamlanmasının ardından Konya’da da kısa bir gezi yapma imkanı buldular.