Akşehir Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmada savcı tarafından verilen mütalaada sanık koca T.K. için ceza istenirken, sanığın anne ve babası içinde beraat kararı istenildi.

Mahkemeye Bedriye Kılıç'ın annesi Sona Er, Babası Oktay Er, T.K'nın davada tutuksuz olarak yargılanan Annesi A.K. ile Babası A.K ile avukatlar katıldı.

Şüpheli T. K. ise bulunduğu cezaevinden SEGBİS sistemi ile görüntülü olarak katıldı. Cinayet Şüphelisi T.K. cinayeti işlemediğini iddia etti, suçlamaları da kabul etmedi. T.K. Bedriye Kılıç'ın anne ve babasının kızlarını sakladıklarını ifade ederek beraatini istedi.

Baba Oktay Er, T.K’nin bu suçu tek başına işlemediğini, boğularak öldürülen bir cesedin o dönemde 40 dereceyi bulan sıcaklıkta şişeceğini ve ağırlaşacağını, bu cesedi üçüncü kattan bir kişinin indiremeyeceğini söyledi. Damadı T.K.’ye anne ve babasının ve başkalarının da yardım ettiğini söyleyerek cezalandırılmalarını istedi.

Bedriye Kılıç’ın annesi Sona Er’de, T.K'nın anne ve babasının kızlarını nereye gömdüklerini bildiğini söyleyerek herkes cezasını çeksin. Benim kızımın nerede gömülü olduğunu biliyorlar. Gömdükleri yeri hepsi biliyor. Diyerek cezalandırmalarını istedi.

Cinayet şüphelisi T. K.’nin annesi ve babası A. K. ve A. K. duruşmada Bedriye’yi hiçbir zaman gelin gibi görmedik bizim kız evladımız olmadığı için Bedriye bizim gelinimiz değil kızımızdı ve çok severdik. Üzerimize atılan suçlamaları kabul etmiyor ve beraatimiz istiyoruz dediler.

Cinayet şüphelisi T.K. ise hakimin son savunma isteğine karşı suçlamaları kabul etmediğini belirterek, cinayeti işlemediğini, polis baskısı yüzünden suçu kabullendiğini iddia ederek Benim tek suçum, Bedriye'nin o gün üzerine kapıyı kapatıp içeriye almamam olmuştur. Ben ailesinden şüpheleniyorum. Bedriye'yi saklıyor belki de' diye beraatini istedi.