Akşehir BİLSEM’in sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı: “Öğrencilerin bilimsel araştırma faaliyetlerine ilgi ve yeteneğini ortaya çıkarmak ve geliştirmek amacıyla organize edilen 20. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi yarışması final etabında Matematik branşında 23 öğrencimiz katılmıştır. Katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz. Yarışmada bir tam puan olmak üzere 3 altın madalya ve 18 derece diploması kazanılmıştır. Bize bu gururu yaşatan öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimiz Nurcan Aldemir’i tebrik ederiz.”

20. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması (URFODU) yarışmasında dereceleri ve dereceye giren öğrencilerin isimleri şöyle:

Osman Beyoğlu, Kerem Kalkan ve Zeynep Aktop birinci, Ali Talha Öztürk, Arda Önder, Alperen Ercan Kürük, Ata Rüzgar Uzun, Ceren Azra Aytaç, Cihangir Doğru, Çınar Berk Uzun, Defne Elif Cantürk, Demir Haluk Özdemir, Elif Eslem Duman, Meryem Ezgi Tuncez, Muhammet Ali Yayla, Muhamet Çağatay Yüca, Yunus Emre Kurt ve Sait Üçer ikinci ve Yağmur Melek Beşik, Melis Altın ve Salih Emir Biçer ise üçüncü oldular.

Editör: Pervasız Web