Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 28. döneminin 600 yeni üyesinin belirleneceği seçimde aday adayı oluşunu, “Doğduğu topraklarda sorumluluk almak” şeklinde ifade eden Hacı Ömer Güler, konuya ilişkin açıklamasında; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Partimizin ortaya koyduğu Türkiye Yüzyılı vizyonu ve hedefleri doğrultusunda “Güçlü Meclis, Güçlü Hükümet, Güçlü bir TÜRKİYE” için doğduğum topraklarda sorumluluk almaya hazırım.” ifadelerine yer verdi.

Konya Gazi Lisesi’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra tohumculuk alanında faaliyet gösteren aile şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü’nü üstlenen Hacı Ömer Güler, kendisine ait arazilerde de tarım ve hayvancılıkla uğraşmaya devam ediyor. Siyasete aşina bir ailenin ferdi olan Güler’in ağabeyi Resul Güler 2005-2009 döneminde AK Parti Konya İl Genel Meclisi Üyeliği, yeğeni Serhat Güler de 2010-2012 yılları arasında AK Parti Konya İl Yönetim Kutulu Üyeliği yapmışlardı.

Milletvekili Aday Adayı Hacı Ömer Güler, 50 yıllık yaşamında çiftçilik ve hayvancılığın yanı sıra iş hayatında üstlendiği yöneticilik sorumluluğuna ek olarak; Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği (TYAB) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ekonomik İş Birliği Teşkilatı ülkeleri (Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Afganistan, Türkmenistan, Tacikistan ve Özbekistan) arasında kurulan Ekonomik İşbirliği Ülkeleri Tohumcular Birliği (ECOSA) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütüyor.

62 bin üyesi ile ülkemizin tohum ihtiyacını karşılamakla kalmayıp 113 ülkeye yapılan ihracata da katkı sağlayan Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği; kaliteli, yenilikçi, etkin ve sürdürülebilir bir kalkınmayı esas alan kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Hacı Ömer Güler, kurumun Yönetim Kurulu Başkanı olarak; sektördeki gelişmeleri takip ederek Bakanlıklar, diğer kamu kurumları ve STK’lar ile gerçekleştirdiği ortak çalışmalar, düzenlediği eğitim programları ve Çalıştaylar, öncülük ettiği “Uygulamalı Çiftçi Eğitimleri”, “Gençlik ve Kırsal Kalkınma Modeli Projesi” ve “Gençlik ve Tarım Kampı” faaliyetleriyle biliniyor.

Hacı Ömer Güler; tarım ve tohumculuk sektörünün gelişimi, kırsala özendirme politikalarının geliştirilmesi, güncel ve uzun vadeli politikalar oluşturulması amaçlı çok sayıda proje ve faaliyette yer aldı. AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Güler; çiftçi, yetiştirici, iş insanı ve yöneticilik özelliklerini mevcut donanım ve birikimleriyle birleştirerek, doğduğu ve doyduğu toprakların geleceğinde sorumluluk almak ve halk adına söz sahibi olmak istiyor.