Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Resim, Fotoğraf ve Öykü Yazma dallarında düzenlenen yarışmalar sonucunda birincilere kaplıca tatili, ikincilere tablet ve üçüncülere ise akıllı saat hediye edilecek. Yarışmalara başvuruda bulunabilmek için öncelikle https://endem.konya.bel.tr/kayit-formu linki üzerinden Engelli Destek Merkezi’ne kayıt yaptırmak gerekiyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan Engelli Destek Merkezi’ne (ENDEM) kayıt yaptırılması; engelli vatandaşların belediye ve diğer kurumlardaki işlemlerinde kolaylıklar sağlıyor.

Konya’da ikamet eden engelli vatandaşları bir çatı altında toplayarak onlarla daha yakın ilişki kurmayı, şehrin engelli sosyal doku haritasını oluşturarak ihtiyaçları daha hızlı şekilde belirlemeyi amaçlayan ENDEM’e kayıt yaptıran engelli vatandaşlarla daha hızlı ve doğru iletişim içinde olunması, şehirdeki engellerin kaldırılması, engelli vatandaşlarımızın hayatlarının kolaylaştırılması hedefleniyor.

KOSKİ su indirimi ve toplu ulaşım hizmetleri gibi güncellenmesi gereken hizmetler de bu merkez tarafından takip edilecek olup, ENDEM’e kayıtlı olan engelli vatandaşlarımız kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifre ile sayfalarına ulaşarak istek, talep ve görüşlerini anlık olarak iletebilecekler. Ayrıca düzenlenecek etkinlik, program ve organizasyonlardan da haberdar olabilecekler.