Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü ve Memur Sendikası Temsilcisi İbrahim Öncel, Akşehir Belediyesi Personeli ve Hizmet- İş Sendikası Konya Şube Denetleme Kurulu Başkanı Özkan Dayıoğlu ile Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü Personeli Musa Turgut eşliğinde Kızılay Akşehir Şubesi’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Salih Akkaya, toplanan nakdi yardımı Kızılay Akşehir Şube Başkanı Tuğrul Topbaş ve Başkan Yardımcısı Haydar Aslım’a teslim etti.

Kampanyaya ilişkin bir açıklamada bulunan Başkan Akkaya; “Bugün yardım vesilesi ile buradayız. Depremin ilk günlerinde Kızılay Akşehir Şubesi hesabına yardım yapmak isteyen vatandaşlarımıza çağrıda bulunmuştuk. Akşehir Belediyesi personelimiz için başlattığımız kampanya sonucunda da 85 bin 600 TL’lik yardım topladık. Bu yardımı Kızılay’ımıza yatırmak üzere geldik. Ben bu vesileyle Akşehir’de bulunan tüm kamu kurumlarımıza çağrıda bulunuyorum. Elbette ki kurum personeli kendi çapında yardımları yaptı ama organize yardımlar daha da bir anlamlı oluyor. Kamu kurumları bünyelerinde yardım kampanyası başlatsınlar. Bu yardım için topladıkları miktarları Kızılay Akşehir Şubemize getirerek hesaplarına yatırsınlar. Çünkü Akşehir Kızılay Şubemizde toplanan paralar öncelikle Akşehir’e gelen depremzedelerimizin ihtiyaçları için ve yine deprem bölgesinde kullanılıyor. Desteklerinden dolayı personelimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Deprem bölgesinden Akşehir’e yaklaşık 2 bin depremzedenin geldiğini, 500’ünün KYK yurtlarında, diğerlerinin ise Öğretmenevi ile Akşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Kızılay organizasyonuyla evlerde konakladıklarını aktaran Başkan Akkaya; “Teşekkürün en büyüğü Akşehir halkına, Nasreddin Hoca’mızın torunlarınadır. Yardımlarımızı sürdürelim, içinde bulundukları durumu empati yaparak anlamaya çalışalım. Esnafımızdan da onlara olabildiğince ücretsiz ya da maliyetine alışveriş olanağı sunmalarını rica ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Akkaya nezdinde tüm belediye personeline teşekkür eden Kızılay Akşehir Şube Başkanı Tuğrul Topbaş da yaptığı konuşmada; “İnşallah bu bağış diğer kurumlara da örnek teşkil eder ve bu bağışların devamı gelir. Depremin ilk gününden bugüne kadar Belediyemiz, Ticaret ve Sanayi Odamız, Ticaret Borsamız ve saygıdeğer Akşehir halkıyla hep birlikte hareket etmeye çalıştık. Gerekli tüm yardımların ulaştırılması konusunda büyük özen gösterdik ve bölgeye gittiğimizde de yerlerine ulaştığını gözlerimizle gördük. Akşehir halkına canı gönülden teşekkür ediyor, tüm hemşehrilerimizin desteklerinin devamını bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.