Öncesinde kira yöntemi ile ekilen arazilerde ilk kez belediye eliyle ekim yapılmasıyla gerçekleştirilen hasat sonucunda mülkiyeti belediyeye ait arazi atıl bırakılmamış ve ülke ekonomisine de katkı sağlanmış oldu.

Akşehir Belediyesi mülkiyetinde bulunan arazilerin belediye eliyle ekilmesine ilişkin bir açıklamada bulunan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; ata topraklarının ve ata mesleğinin devam ettirilmesinin önemine dikkat çekti. Başkan Akkaya; “Ülke tarımının yüzde 10’luk kısmını Konya karşılamaktadır. Coğrafi anlamda bakıldığında topraklarımızın buna elverişli olduğu gayet açık. Bizler Gözpınarı Mahallemizde bulunan 19 bin metre kare araziden belediyemiz eli ile ilk nohut hasadımızı gerçekleştirdik. Planımız bunu bütün arazilerimiz için yapabilmektir.” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen hasat ile Akşehir’in olanın yine Akşehir halkına ulaştırılmasının amaçlandığı ve hasattan elde edilen gelirin sosyal yardım faaliyetlerinde kullanılarak ihtiyaç sahiplerine aktarılacağı belirtildi.