Heyet, deprem bölgesi Hatay’da yaşanan yıkım ve depremzedelerin yaşam mücadelesine tanık olurken, kurmuş olduğumuz yemek çadırını da ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti ve desteklerini dile getirdi.

Ziyarete ilişkin olarak sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Başkan Akkaya; “Akşehir’den umudumuzu, kardeşliğimizi, birlikteliğimizi de yanımıza alarak bir grup heyet ile Hatay’dayız. Yapılmaya devam eden ve yapılacak çalışmaların koordinasyonuna destek olup, Akşehir’in tüm imkanlarıyla depremzede kardeşlerimizin yanında olduğunu belirtmeye geldik.” dedi. Akkaya; Akşehir Belediyesi ekiplerinin, depremzede vatandaşlarımız için hayatı normale döndürme çabasına ara vermeksizin 7/24 devam edeceklerini belirtti.

Akşehir heyetinde; AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ve Meclis Üyesi Hüseyin Sarı, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kalkan, Meclis Başkanı Avşin Duman, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Köse ile Mithat Teker, Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Doğru, Ziraat Odası Başkanı Fahri Küçükpolat, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, İYİ Parti İlçe Başkanı Ali Dağhan, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akif Dilber, Kızılay Akşehir Şube Başkanı Tuğrul Topbaş, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Serhat Arslan, Akşehir Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı (AKSEV) Müdürü Şener Aksoy ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Soner Kahraman yer aldı.