Akşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü M. Ozan Küçük ile yeni yapılan çim sahayı inceleyen Başkan Akkaya, burada futbol oynayan gençlerle de sohbet etti. Gençlerle birlikte futbol oynayan Başkan Akkaya, sentetik çim halı saha içinde ve kenarındaki çöpleri de gençlerle birlikte temizledi. Gençlerden halı sahanın korunması ve çöp atılmaması konusunda duyarlı olmalarını isteyen Başkan Akkaya, penaltı atışları da yaptı.

Akşehir’e 4 yeni sentetik halı çim saha daha kazandırdıklarını vurgulayan Başkan Akkaya “İstasyon Mahallesi Doğa Park yakınlarındaki çim sahamızdayız. Buradaki gençlerimiz ve çocuklarımız için yaptığımız sentetik çim sahada incelemelerde bulunuyoruz. Akşehir Belediyesi olarak Spor Toto Başkanlığının da desteğiyle bu yılki yatırım programımızda 4 tane sentetik çim halı saha yapımımız söz konusuydu. Bunlardan bir tanesi Akşehir Spor tesislerimizin bahçesine kapalı olarak planlandı. Diğerlerinden bir tanesi ise istasyon Mahallemizde şu anda bulunduğumuz yer. Bir diğeri Atatürk Ortaokulumuzun bahçesinde, bir diğeri ise Nasreddin Hoca Endüstri Meslek Lisesi bahçesinde yapılan halı sahamız. Şu anda içinde bulunduğumuz bu halı sahamızın ışıklandırması haricindeki diğer bölümleri tamamlandı. Diğer 3 halı sahamızın da birkaç ay içerisinde tüm eksiklikleri bitmiş ve tamamlanmış olacak. Şu anda İstasyon Mahallemizin gençleri burada futbol oynuyorlar, içlerinde Galatasaraylısı, Fenerbahçelisi, Beşiktaşlısı Konyasporlusu var. Bizde bu gençlerimizle gurur duyuyoruz. Tabi bu gençlerimizin hepsi öncelikle Akşehir Sporlu. Bu sahaları bu gençlerimizin, çocuklarımızın hizmetine sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Biri kapalı üçü açık olmak üzere toplamda 4 halı sahamızın maliyeti altı buçuk milyon TL. İnşallah Akşehir’imize, Akşehirli gençlerimize, Nasreddin Hoca torunlarımıza, ülkemizin geleceği olan genç neslimize hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Sentetik çim halı sahada futbol oynayan gençlerde Başkan Akkaya’ya teşekkür ederek “Burası gerçekten çok güzel. Biz eskiden başka yerlere gidiyorduk ancak oralar paralıydı ve bütçemiz elvermediği için top oynayamıyorduk. Burada istediğimiz gibi futbol oynayabiliyoruz. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.