Gerçekleştirilen bayramlaşma programına; Başkan Akkaya'nın yanı sıra başkan yardımcıları, birim müdürleri, sendika temsilcileri, memurlar ve işçiler katıldı.

Başkan Salih Akkaya ise yaptığı konuşmada bütün personelin bayramını kutlayıp; ”Rabbim nice bayramlara sağlık, afiyet ve birlik ve beraberlik içerisinde bizlere ulaştırsın. Kurbanlarımızı inşallah yüce rabbim kabul buyursun. Kurbanın esas amacı olan yakınlaşmamıza vesile kılsın. Elhamdülillah kazasız belasız güzel bir şekilde bayramımızı geçirdik. Depremin acısını milletçe unutamadık, ama hayat devam ediyor. Geçen bayram bu noktada o duygusallığımız daha fazlaydı belki, Akşehir’imizde ki, depremzedelerle beraber bayramı geçirdik. Şimdi depremzedelerimizin bir bölümü memleketlerine döndüler, bir bölümü ise Akşehir’de kendileri bir rota çizdiler. Kimi işlerini kurarak hayatlarına burada devam ettirmek istiyorlar. Onlarla da zaman, zaman görüşüyoruz. Ev sahibi olarak elimizden gelen ne varsa Akşehir Belediyesi olarak desteklerimizi sürdürüyoruz. 

Bugün kiraz festivalimiz var, Pandemi döneminde yapmamıştık. Geçen yıl dolu yağışı nedeniyle %80  ürün kaybı yaşadık ve festivali yapamamıştık.  Bu sene elhamdülillah meyvelerimiz bol inşallah çiftçilerimizin yüzü güldü. Biraz fiyatlama noktasında güzel fiyat başlamıştı ama, dün düşmüş onunla ilgili bugün Akşehir Kaymakamlığımız ve ilgili kurumlarımızla görüşmelerle çözüm arayışı içerisindeyiz. Hemen akabinde “64.Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği” Şehrimizde önemli bir etkinlik. Akşehir Belediyemizin öncülüğünde inşallah yüzümüzün akıyla Akşehir’imize, Nasreddin Hocamıza, yakışır bir şenliği icra etmiş olacağız. Şenliklerde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş Hanımefendi katılacaktır. Kendisi biliyorsunuz zaten hemşerimizdir.

Şenliği en güzel şekilde hazırlama noktasında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz çok yoğun mesai harcayarak gayret ediyor. Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park ve Bahçe, Zabıtamız görevlerini şenlik boyunca daha mesai harcayacaklar. En güzel şekilde şenlik vesilesiyle şehrimize gelen yabancı ve yerli turistlerimizi Nasreddin Hocamıza yakışır bir şekilde ortam oluşturmaya gayret edelim. Tabi bir taraftan İçme suyunun kazı çalışmaları devam ediyor. Onun zorlukları var ama, zorlukları en aza indirmek için ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyorlar” diye konuştu.

Başkan Akkaya'nın konuşmasının ardından tüm belediye personeli birbiriyle bayramlaştı.