Konuya ilişkin olarak Tuzlukçu Belediyesi’nin sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda; gençlerin günlük spor aktivitelerini yapabilecekleri, futbol maçlarının düzenlenebileceği modern tarzda inşa edilecek halı sahaların merkezde orta mahalle ile Konarı ve Koraşı Mahallelerinde yapılacağı bilgisine yer verildi.

Başkan Akbuğa da yaptığı açıklamada; “Uzun zamandır ilçemizde büyük bir eksiliğin varlığını hissediyorduk. Gençlerimiz ve çocuklarımız futbol maçı için Tuzlukçu dışındaki halı sahaları tercih etmek zorunda kalıyorlardı. Artık müjdeyi verebilirim. Gençlerimiz ve tüm sporseverler Tuzlukçu’da gönül rahatlığıyla futbol oynayabilecekler.” derken, yapım sözleşmesinin Ankara’da Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nda imzalandığını söyledi. Akbuğa, desteklerinden dolayı; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Toto Teşkilatı Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Spor Toto Teşkilatı Organizasyon ve Reklam Şube Müdürü Zaim Selçuk Yaşar ve Konya Milletvekili Abdüllatif Şener’e teşekkür etti.

Kantar Yapımı Çalışmaları Sürüyor

Tuzlukçu’da ilçe merkezine uzak mahallelerdeki vatandaşların ve muhtarların kantar yapılması yönündeki taleplerinin değerlendirilmesi sonucu başlayan mahalle kantar yapım çalışmaları da devam ediyor.

İlk olarak Konarı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan kantarın ardından Köklüce, Erdoğdu ve Koraşı Mahallelerinde de zemin ve temel çalışmalarının tamamlanmasıyla kantarlar, vatandaşların hizmetine sunulacak.