Gençler ile samimi sohbetler gerçekleştiren Köksal “Beni göreve Akşehir’in gençleri davet etti. Artık yeter diyen, değişim ve dönüşüm isteyen gençler davet etti. Özellikle bu gençlerimiz temiz siyaset görsün diye aday oldum. Her şey sizler için gençler, her şey sizlerin geleceği için.” dedi.

Gençlere Belediye Başkanlığı döneminde Akşehir gençliği için yaptıklarından bahseden Köksal, ‘Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.’ diyerek, Belediye Başkanlığı görevini üstlendiğinde hayata geçireceği projelerinin bazılarından şu şekilde bahsetti;

“Gençlerimizin sporsal faaliyetlerle olan yakın ilişkisi kötü alışkanlıklardan uzak durmaları açısından son derece önem arz etmektedir. Geçmiş Belediyecilik dönemimizde başta Akşehirspor olmak üzere spora ve gençliğe verdiğimiz değerler sayesinde nice gencimiz şu an ulusal çapta birer başarı öyküsü yazmakta ve Akşehir’imizi temsil etmektedir. Cumhuriyet meydanı gençlerimizin kültürel ve sanatsal etkinliklerine açılacak, Atatürk heykeli arkasına Konya Ecdat parkındaki gibi basamaklı bir seyir alanı yapılacaktır. Önceki Belediye Başkanlığımız döneminde tamamen Akşehirli üniversiteli gençlerimiz tarafından organize edilen ve 5 yıl boyunca devam eden Üniversiteler Kış Şenliği kapsamında yapılan çeşitli etkinlikler şehrimize hareketlilik getirirken adımızı bir kez daha ülke çapında duyurmuştu. Önümüzdeki yarıyıl tatilinde kaldığımız yerden 6. Üniversiteler Kış Şenliği düzenlemesine başlanacaktır. Son yıllarda gençlerimizin ilgi alanına giren E-sporun aktivesi için teknolojik alt yapı desteği verilerek yarışma odaları kurulacaktır. Eğitim çağındaki çocuk ve gençlerimizden ihtiyaçlı olanlara belediyemiz tarafından ilköğretimden üniversiteye kadar burs verilecektir. Yine maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizin sınav ve ulaşım ücreti tarafımızdan karşılanacaktır.”