Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Rodos Adası'nda düzenlenen Dünya Okullar Satranç Şampiyonası'nda 3’ü altın, 2’si gümüş ve 2’si bronz olmak üzere 7 madalya kazanan genç milli sporcuları, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 130 kiloda altın madalya kazanarak 12. şampiyonluğuna ulaşan aynı zamanda elde ettiği 13 madalya ile Avrupa Şampiyonaları tarihinin en çok madalya kazanan güreşçisi olan Rıza Kayaalp’i, Hırvatistan'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stilde altın madalya kazanan Adem Burak Uzun ile gümüş madalyanın sahibi olan Ali Cengiz ve bronz madalya kazanan Yunus Emre Başar’ı ve Avrupa Güreş Şampiyonası'nda zirvede yer alarak altın madalyanın sahibi olan Yasemin Adar Yiğit ile bronz madalya kazanan Nesrin Baş ve Evin Demirhan Yavuz’u yayımladığı mesajla tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 7 madalya kazanan genç milli sporcular için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Rodos Adası'nda düzenlenen ve 53 ülkeden 514 satranççının mücadele verdiği Dünya Okullar Satranç Şampiyonası'nda 3’ü altın, 2’si gümüş ve 2’si bronz olmak üzere 7 madalya kazanan genç milli sporcularımızı kutluyorum. Kazandıkları madalyalarla bizlere çifte bayram sevinci yaşatan sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum. Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın dinletilmesinde emeği geçenlere de teşekkür ediyorum.”

Avrupa Şampiyonu Güreşçi Rıza Kayaalp’e Tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Hırvatistan'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 130 kiloda altın madalya kazanan Rıza Kayaalp için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Hırvatistan’ın Başkenti Zagreb'de gerçekleştirilen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 130 kiloda altın madalya kazanan Rıza Kayaalp’i yürekten kutluyorum. 12. kez Avrupa Şampiyonluğuna ulaşan Rıza Kayaalp, hem 12 Avrupa şampiyonluğu bulunan Rus Aleksandr Karelin'in rekorunu egale etti hem de toplamda elde ettiği 13 madalyayla Avrupa Şampiyonalarının en çok madalya kazanan sporcusu oldu. Parlak kariyerine yeni zaferler ekleyen Rıza Kayaalp’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın dinletilmesinde emeği geçenlere de teşekkür ediyorum.”

Milli Güreşçiler İçin Tebrik Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Hırvatistan'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stilde altın madalya kazanan Adem Burak Uzun, gümüş madalyanın sahibi olan Ali Cengiz ve bronz madalya kazanan Yunus Emre Başar için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Hırvatistan’ın Başkenti Zagreb'de gerçekleştirilen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan grekoromen stil 55 kiloda Adem Burak Uzun ile 87 kiloda gümüş madalyanın sahibi olan Ali Cengiz ve 77 kiloda bronz madalya kazanan Yunus Emre Başar’ı yürekten kutluyorum. Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın dinletilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Milli güreşçilerimiz Adem Burak Uzun, Ali Cengiz ve Yunus Emre Başar’ın başarılarının devamını diliyorum.”

Avrupa Şampiyonu Yasemin Adar Yiğit’e Tebrik

Bakan Kasapoğlu, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Hırvatistan’da devam eden Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Milli sporcumuz Yasemin Adar Yiğit, altın madalya kazanarak Ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirdi. Kariyerindeki 6. Avrupa şampiyonluğuna ulaşan Milli sporcumuzu tebrik ediyorum. Şampiyonada, bronz madalya kazanan Nesrin Baş ve Evin Demirhan Yavuz’u da gönülden kutluyor, bu tarihi başarılarda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.”