Tahsiliyle ve Devlet kademelerinde yürüttüğü görevlerle dikkat çeken İyi Parti Belediye Başkan Adayı İsmail Afşar’ın, diğer aile bireylerinin de aynı şekilde yüksek tahsilli ve başarılı bir eğitim hayatına sahip oldukları ortaya çıktı.

Başkan Adayı Afşar, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, Missouri State University (ABD) Siyaset Bilimi ve Ekonomi Bölümlerinde lisans; Ohio University, Akron (ABD) Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bölümünde yüksek lisans eğitimlerini tamamlamış, iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

İsmail Afşar’ın büyük oğlu olan Süleyman Afşin Afşar da anne ve babası gibi başarılı bir eğitim hayatına sahip. 2022 yılında ODTÜ Maden Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra uluslararası düzeyde faaliyet gösteren İsveç firması Epiroc’da bir buçuk yıldır maden mühendisi olarak görev yapmaktayken; özellikle iktisat ve ekonomi alanında başarısıyla tanınan University of Antwerp’te (Belçika) Business Economics bölümüne kabul edilmiş olup yüksek lisans eğitimine başlayacak.

Afşar’ın aynı zamanda serebral palsi hastası olan küçük oğlu Taha İlbey Afşar da diğer aile bireyleri gibi çok başarılı. İlk tercihi olan Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 1. sınıfta eğitimine devam ediyor.

Eşi Arife Afşar ise Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Mezunu. Yakın zamanda emekli olan Arife AFŞAR, Ankara Üniversitesi TÖMER’de Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktaydı.

Başarılı eğitim hayatıyla çocuklarını da bu şekilde yönlendiren Afşar çiftinin, Akşehir’de eğitim alanında farklı çalışmalar yapması ve Akşehirli gençleri de bu şekilde yönlendirmesi öngörülüyor.