Akşehir’e hizmeti bütün hayatı boyunca yaptığını ve yapmaya devam edeceğini belirten Köksal; “Hayatım boyunca ‘İnsanların en hayırlısı insanlara hayırlı olandır’ hadisine göre yaşamaya gayret ettim. Belediye başkanlığımdan önce de, başkanlığım sırasında da, başkanlığımdan sonra da Akşehir’e olan bağlılığım ve hizmetim bitmedi. Allah nasip ederse son nefesime kadar bu topraklarda yaşamaya hizmet etmeye devam edeceğim.”

Partili Belediye Başkanlığı anlayışının belediyeciliğe zarar verdiğini söyleyen Nuri Köksal sözlerine şu şekilde devam etti;
“Akşehir’de yaşayan, halkın içinden gelen, hayatı boyunca bu topraklara hizmet etmiş bu kardeşinizle partici belediye başkanı zihniyetini birlikte değiştireceğiz. Yalnızca Akşehir’e, Akşehir vatandaşına hizmet edecek, sorumluluğu halka karşı olan bir belediye başkanı olacağım. Artık yeter, söz Akşehir’indir.”

“Sosyal yardımlar şu anda %3 seviyelerinde. Gelir gelmez ilk yılımızda bu oranı yasal sınırları olan %7’lere yükselteceğiz. Rahmetli Ecevit’in de dediği gibi kalkınma ilk olarak köyden başlamalıdır. Tohum, fide, gübre, fidan destekleriyle çiftçilerimize nefes aldıracağız. Kadın kooperatifleri başta olmak üzere bu tarz kooperatiflerin kurulmasına öncülük edeceğiz, var olan kooperatiflerimize destek olacağız. Hayata geçireceğimiz Halk Süt uygulamasıyla bu kooperatiflerin sütlerini alarak güçlenmelerini sağlayacağız.”
Sözlerine Ramazan ayının gelişinin hayırlara vesile olmasını dileyerek bitiren Nuri Köksal; “11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nın Akşehirli’lere, milletimize ve tüm islam alemine hayır ve esenlikler getirmesini diliyorum.” dedi.