İlçemiz avukatlarından Özgür Kaçar ve Nergis Ak Filizfidan, bilgi ve birikimlerini paylaştıkları seminerde; mesleğe nasıl başladıklarını, avukatlık mesleği için geçilmesi gereken eğitim süreçlerinin neler olduğunu, çalışma hayatında izlenmesi gereken yolları, tecrübelerini ve mesleğin özelliklerini öğrencilere aktardılar. Programın ilerleyen safhasında öğrencilerden gelen soruları da cevaplandıran Kaçar ve Filizfidan’a, Okul Müdür Yardımcısı Zühtü Şahin plaket takdiminde bulundu.

Adalet Alan Şefi Mehmet Kaçar yaptığı konuşmada; Kariyer Günleri etkinliği ile öğrencilerin meslekleri tanıyarak kendi kararlarını vermelerini, başarı öykülerine sahip meslek erbapları ile buluşarak örnek alabilecekleri başarılı modeller belirlemelerini ve bilinçli çalışma zemini oluşturmalarını sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Okul Aile Birliği Başkanı Zülfikar Gezer de Alan Şefi Mehmet Kaçar ile öğretmenler Dilay Akyar, Mustafa Yayvan, Nur Pelin Makas ve Fatma Gündü’ye, düzenledikleri etkinlikle öğrencilere sağladıkları katkıdan dolayı teşekkür etti.