Okulun öğretmen ve öğrencilerinin katıldığı anma programı, saat 09:05’te siren sesiyle başladı. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Okul Müdürü, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Daha sonra Yıldızlar Ana Sınıfı öğrencileri hazırlamış oldukları “Her Sene 10 Kasım’da” adlı şarkıyı seslendirirken 1/A Sınıfı öğrencileri de “Ata’m” adlı şiiri okudular. Minik Kalpler Ana Sınıfı öğrencilerinin söylediği “Çocuk Kalbimle Atatürk” adlı şarkıyı, 2/A Sınıfı öğrencilerinden Gökalp Çelikten, Yiğit Tosun, Ensar Bahri Gök ve Yavuz Selim Altunel’in okudukları “10 Kasım” adlı şiir takip etti.

Lise öğrencilerinin hazırladığı “Andımız” adlı slayt gösterisi, 3/A Sınıfı öğrencilerinden Atahan Baş’ın okuduğu “Atatürk” adlı şiirin sonrasında, öğrencilerin Ata’mıza yazdıkları mektupları seslendirildi. Müzik öğretmeni ve ortaokul öğrencilerinin “Havada Bulut Yok” adlı türküyü seslendirdikleri program, lise öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Bizimlesin Ata’m” adlı oratoryo gösterisinin sahnelenmesiyle devam etti.

4/A sınıfı öğrencileri, dünya liderlerinin Atatürk için söyledikleri sözleri paylaşırken, 11/FEN-A sınıfı öğrencilerinin hazırladıkları “Ata’ma Mektup” adlı kısa film, izleyicilere duygu seli yaşattı. İlkokul müzik ve dans kulübü öğrencilerinin “Ata’ya Ağıt” adlı gösterilerini sergilemeleriyle program sona erdi.