Mülkiyeti Akşehir Belediyesi’ne ait bazı taşınmazların kiralanmasına yönelik ihaleler, 2 Mart 2023 tarihinde saat 14:30’dan itibaren gerçekleştirilecek. Söz konusu taşınmazlardan; Belediye iştiraki olan Şehri Beyza A.Ş. tarafından işletilen Aqua Park ile Eskikale Mahallesi’nde bulunan butik otel, 10’ar yıllığına kiraya verilecek. Açık artırma suretiyle yapılacak olan ihalelerden ilkine konu olan Aqua Park için yıllık muhammen bedel 140 bin TL, ikinci ihaleye konu olan butik otel için ise 15 bin TL olarak belirlendi.

Kuşçu Mahallesi’nde bulunan 10 m2 işyeri, İstasyon Mahallesi’nde bulunan ve her biri 17 m2 olan 3 işyeri ile Doğrugöz Mahallesi’nde bulunan ve her biri 50 m2 olan 3 işyeri ise ihalelerle 5’er yıllığına kiralanacak.

İhalelere katılmak isteyenlerin; geçici teminatlarını ihale günü saat 12:30’a kadar yatırmış ve teminat makbuzlarını, istenen evraklarla birlikte Akşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne teslim etmiş olmaları gerekiyor. İhalelere ilişkin şartnameler yine Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nde görülebilecek.