İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılınç ve Ilgın Ticaret Borsası Başkanı Hacı Ahmet Koç’un imzaladığı protokole göre; Ticaret Borsası, ilçede özel yetenekli ve üstün zekalı öğrencilerin gerçek potansiyellerini ortaya çıkararak, bireysel yeteneklerini kullanmalarına imkan sağlayan Ilgın Bilim ve Sanat Merkezi’ndeki (BİLSEM) 4 atölyeye ait donatım ve tefrişatı üstlenecek.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinin de katıldığı protokol imza töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılınç; “Kısa süre önce Ilgın’ın eğitim adına bir eksiği olan Bilim Sanat Merkezi’ni ilçemize kazandırmak noktasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Artık öğrencilerimiz uzaklara gitmeden, kendi ilçelerinde Bilim Sanat Merkezi’nden yararlanma imkanına sahip olacaklar. Bilim ve Sanat Merkezi’mizde açmayı düşündüğümüz 4 atölyenin donatım ve tefrişatı için sponsor olacaklarını ileten Ilgın Ticaret Borsası’na ve Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Ilgın Ticaret Borsası Başkanı Hacı Ahmet Koç da yaptığı konuşmada; Ilgın’ın üreten ve ticaret yapan bir ilçe olduğunu, bu misyonunu devam ettirebilmesi için de eğitimin büyük önem taşıdığını vurguladı. Ilgın Bilim ve Sanat Merkezi’nin, ilçenin değeri gençlerin kendi potansiyellerini ve yeteneklerini keşfedebilmeleri için önemli bir misyon üstleneceğinin altını çizen Koç; “Kurumumuz adına, İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün girişimleriyle Ilgın’a yapılacak bu hizmetin destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz. Ilgın’a hayırlı uğurlu olsun. İnşallah bu bir başlangıç olur ve bundan sonraki hizmetlerde de el birliğiyle gönül birliğiyle Ilgınımıza birlik ve beraberlik içerisinde yeni projeler kazandırmak nasip olur.” şeklinde konuştu.

Yapımı devam eden Ilgın Bilim ve Sanat Merkezi’nin 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının ikinci döneminde eğitim faaliyetlerine başlaması hedefleniyor.