21 yıllık AK Parti iktidarında hizmete sunulan yatırımların en başında gelen güvenli ve konforlu yollar yapılırken, ulaşımda da tasarruf sağlandı. Özellikle Ankara-Antalya yolu projesi iktidarlar değişmesine rağmen hep yerinde saydı. İhalesi yapıldı ama müteahhidi işi bıraktı.  AK Parti iktidara gelince Bölge Milletvekillerininde desteğiyle tekrardan hizmete kazandırıldı.

Ankara-Antalya Karayolu yukarıda isimlerini belirttiğimiz ilçelerde yaşayan bölge halkının yıllardır özlemle beklediği bir yatırım olmuşken; özellikle Çeltik Belediyesinin genç, dinamik ve çalışkan başkanı Ali Meşe ve yakıt vb. destekleri veren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın iş birliğiyle yapılan eski, oldukça dar 5 metrelik karayolu, özverili bir çalışma ile 15 metrelik genişliğe kavuşturuldu. Buraya kadar her şey iyi, güzelde; yerel yönetimlerde bazı büyükşehir belediyelerini elinde bulunduran ana muhalefete ait Ankara Büyükşehir ve Eskişehir Büyükşehir Belediyelerinin bugüne kadar kendi sınırlarındaki yollarda hiçbir çalışma başlatmamalarını kabul etmek mümkün değil. 

Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe belediye bünyesinde oluşturduğu özel bir ekiple, aşırı sıcak havalara aldırmadan, bıkmadan ve de usanmadan çalışarak yolu güvenli olarak ulaşıma açmayı başardı.

Çeltik-Aydınlı Eskişehir İl sınırına kadar olan 7 kilometre uzunluktaki, 15 metre genişliğe çıkarılan yolu,

Çeltik-Uzunbeyli Ankara İl sınırına kadar olan 8 kilometre uzunluktaki, 15 metre genişliğe çıkarılan yolu,

Çeltik-Hacıosmanoğlu Ankara İl sınırına kadar olan 5 kilometre uzunluktaki, 15 metre genişliğe çıkarılan bu yolların tamamı genişleterek ve de sıcak asfalt kaplanarak hizmetine açtı.

ÇELTİK BELEDİYESİ REGAİP KANDİLİNDE VATANDAŞLARA İKRAMDA BULUNDU ÇELTİK BELEDİYESİ REGAİP KANDİLİNDE VATANDAŞLARA İKRAMDA BULUNDU

Mansur yavaş, Yılmaz seyirci, Ali'de hızlı çıkınca,  Ankaralı Namık’ın dediği gibi;
“ANKARA’DA 5 ÇELTİK’TE 15”