Daha önce Başkent Ankara’ya gitmemiş ve Anıtkabir’i görmemiş öğrenciler için düzenlenen geziye, Konarı Şehit Tuncay Yapıcı İlkokulu ve Koraşı İlkokulu’ndan 90 kişilik bir grup katıldı. Polatlı’da yapılan kahvaltının ardından Ankara’ya ulaşan öğrenciler; Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’ne (MTA) ait Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi’nde bulunan ve Tuzlukçu’dan çıkarılan jeolojik döneme ait hayvan fosil kalıntılarının sergilendiği alanı gezdiler. Öğle yemeklerini, ziyaret ettikleri TBMM’de yiyen öğrenciler, daha sonra Ata’mızın ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret etmenin gururunu yaşadılar.

Mevlana İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri için düzenlenen Eskişehir gezisi de şehrin tarihi ve doğal güzelliklerinin görüldüğü ve Sazova, Hayvanat Bahçesi, Eti Sualtı Dünyası ve müzelerin rehber eşliğinde ziyaret edildiği dolu dolu bir programla gerçekleştirildi.

Gezilere ilişkin bir açıklamada bulunan Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa; “Öğrencilerimiz için bu hafta çok kıymetli iki farklı noktaya gezi düzenledik. Öğretmenlerimizden gelen talepleri değerlendirerek öğrencilerimizin yeni yerler görmeleri, ülkemizin değişik yerlerini tanımaları için bir program organize ettik. Bu konuda emeği geçen herkese ve özellikle iki gezidir öğrencilerimize yemek konusunda destek sağlayan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a teşekkür ederim.” dedi.