AKM’de yapılan Lansmana; Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu, Amerikan Kültür Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yaraş, Akşehir Belediye Başkan Adayları Yusuf Kahraman, Nuri Köksal ve İsmail Afşar bazı siyasi Parti temsilcileri, Amerikan Kültür Koleji temsilcileri ve öğrenci velileri katıldı.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, katılımcılara Amerikan Kültür Kolejleri tanıtım videosu gösterimi yapıldı. Milli Eğitim Müdürü Barabaros Topaloğlu, ve Amerikan Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yaraş ile Amerikan Kültür Koleji Akşehir Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Koç birer konuşma yaptılar.

Düzenlenen Lansmanda Amerikan Kültür Kolejinin vizyonu şu şekilde açıklandı;

“Öğrenci odaklı kişiye özel eğitimle, geleceğin fark yaratan ve iz bırakan nesillerini yetiştiriyoruz. ‘Yeni Nesil Eğitim felsefesiyle Amerikan Kültür Kolejleri (Akşehir ) Kampüsü , geleceğin dünyasının ihtiyacına uygun eğitimi bugünden veriyor , geleceğin iz bırakan nesillerini yetiştiriyor. Amerikan Kültür Koleji’nin Türkiye çapında 35 kampüsüyle 14 yıldan bu yana Türkiye’nin eğitimde standartları belirleyen lider eğitim kurumu olduğunu vurgulayan Akşehir Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep KOÇ eğitim faaliyetlerinde başarı çıtasını her yıl daha yükselterek devam ettiklerini vurguladı.

 ’Yeni Nesil Eğitim’le Öğrenci, Bilgiyi Öğrenmekle Kalmayıp Hayatına Entegre Ediyor

 Amerikan Kültür Kolejlerinin ‘Yeni Nesil Eğitim’ anlayışın n temelinde; ‘mutlu çocuk öğrenir, başa ıyı kişisel gelişimini desteklerken, kendine güvenli, soruna değil çözüme odaklı, bir dünya vizyonuna sahip bireyler yetiştiriyoruz. Ekoloji, Sağlık & Fiziksel Gelişim, Görsel Sanatlar, Görsel Drama, İş Ahlaki, Türkçe Okuryazarlığı, Düşünme Becerileri gibi seçmeli dersler, öğrencilerimize hayat boyu faydalanacağı bu kazanımları sağlıyor.

 Bilim — Teknoloji ve Ekolojiyle İç İçe Eğitimle Modern Birer Dünya İnsanı Oluyorlar

 Amerikan Kültür Kolejlerinin kampüslerinde sunduğu fiziksel şartlar ile öğrencilerimiz, bilim, teknoloji ve ekolojik sistemde iç içe zaman geçiriyor, öğrendikleri bilgileri hayatlarında da uyguluyorlar. Tüm bu uygulamalarla çocuklarımıza özgüven kazandırıyoruz. Özgüven kazanan çocuk başarıyı da yakalamış oluyor. Biz öğrencilerimizin öğrenme eylemini ders saatleriyle kısıtlamıyoruz. Onların ev ortasında, sosyal yaşam alanlarında da öğrenme sürecini devam ettirmelerini sağıyoruz. Her öğrencinin adeta kişisel asistanı gibi işlev gören Dijital Asistan uygulaması, özel çalışmalar, mesleki gözlem çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri ile akademik sistemin yanına ek öğrenimler sunuyoruz.

 Birinci Sınıftan İtibaren Uluslararası Standartlarda Yabancı Dil Öğreniyorlar

 Birinci sınıf an itibaren öğrencilerimize, iletişim odaklı deneyimlerle, kendilerini yabancı dilde rahatlıkla ifade etmeyi öğretiyoruz. Anasınıfından itibaren 1 sınıfta iki öğretmen uygulaması ile çocuklar İngilizceyi anadili seviyesinde öğreniyor. Uluslararası standartlarda yabancı dil eğitimiyle, kendilerini hem yazılı hem sözlü rahatlıkla ifade edebilecek yeterliliğe ulaşan öğrencilerimiz, en az 2 yabancı dille mezun oluyorlar.

Kültür-Gen ile Bireyselleştirilmiş Eğitimin Öncülüğünü Yapıyoruz

 Kültür-Gen; çocukların doğuştan getirdikleri temel psikolojik özellikleri olan mizaçlarını dikkate alan bir eğitim ve rehberlik yaklaşımıdır. Mizaç merkezli kişilik modeli olan Enneagramı temel alarak hazırlanmış eğitim ve rehberlik çalışmalarının okuldaki sistematik uygulamalarından oluşmaktadır.

 Ezberci Olmayan Eğitimle LGS, TYT ve AYT’de her yıl Zirveye Adlarını Yazıyorlar

 Daha ilkokul 1. Sınıftan itibaren ezberci değil, öğrencinin akademik becerilerinin, analitik düşünme yeteneklerinin geliştirilmesine odaklı bir eğitim sistemi uyguluyoruz. Eğitim yöntemlerimizin sınavlara hazırlık programlarımızın başarısı, her yıl LGS ve TYT/AYT sınavlarında öğrencilerimizin kazandığı üstün başarılarla da belgeleniyor. Öğrencilerimizi Amerikan Kültür Kolejlerinin uzman eğitimci kadrosu tarafından oluşturulan LGS’a % 100 uyumlu içerikle sınava hazırlıyoruz.

 Mezunlarımız Yurtdışında Önemli Üniversitelerden Kabul Görüyor

 ”Sıkıcı” olmayan ”sıkı” bir akademik eğitimle mezun ettiğimiz öğrencilerimizin yüzde 85’i YSK’de ilk 3 tercihlerinden birine giriyor. Yurtdışı üniversitelere öğrenci yerleştirmede Türkiye’de 1’inci sırada yer alıyoruz. Öğrencilerimiz, 9. Sınıftan itibaren verdiğimiz kapsamlı üniversiteye hazırlık eğitimiyle yurtdışında Adelphi University, Auburn University, Cleveland State University, Florida lnternational University, Gonzaga University, Louisiana State University, University of Dayton, Auburn University at Montgomery, Unive sity of Illinoîs at Chicago, University of Kansas, University of Massachusetts Boston, University of South Carolina, University of Utah, University of Wyoming, Western New England University gibi presfij li okullara kabul ediliyor.”