İlk olarak AK Parti Akşehir İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Konya Milletvekili Akyürek; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Başkan Vekili Muammer Sağlam, İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Gülcü, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ömer Can Akgüneş ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Burada partililerle bir araya gelen Akyürek daha sonra heyetle birlikte esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Akşehir Belediyesi’ni de ziyaret eden Konya Milletvekili; Belediye Başkanı Akkaya, Başkan Yardımcısı İbrahim Öncel ve birim müdürleri tarafından karşılanırken Başkan Akkaya’dan da çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaretlerine ilişkin bir açıklamada bulunan AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek; “Akşehir’de hem bir teşekkür hem de nezaket ziyaretinde bulundum. Tarihi dokuya sahip çıkma noktasında Türkiye’ye örnek gösterebileceğimiz şehirlerin başında Akşehir gelir. Bu açıdan emeği geçen başkanımız başta olmak üzere tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Akşehir yatırımlarının takipçisi olacağız. Burada çok büyük bir altyapı yatırımı uzun zamandır devam ediyor. Altyapı çalışmaları sırasında vatandaşımızın da sabrı ve anlayışı önemlidir. Bu noktada Akşehirli hemşerilerimize de teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Tahir Akyürek’in Akşehir’e her zaman sahip çıktığını söyleyen Başkan Akkaya da katkıları için Akşehir halkı ve belediyesi adına teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.