Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında annesi, babası ve iki kardeşiyle birlikte Yunak’a yerleşen Sabriye Çam’ın evde eğitim alması için Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan tarafından talimat verilirken kardeşleri de okula yazdırıldı. Akülü engelli aracının enkaz altında kaldığını öğrenen öğretmenlerinin durumu Yunak Anadolu Lisesi Müdürü Hakkı Karayel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan’a bildirmeleri sonrasında okul idareci ve öğretmenleri Sabriye Çam için hemen bir kampanya düzenleyerek belli bir miktar para topladılar. Fiyatı öğrenilen aracın kalan kısmını da Yunak Kaymakamlığı karşılayınca akülü engelli araç satın alındığı Konya’dan getirilerek öğrenciye teslim edildi.

Öğrenci ve ailesini yerleştikleri lojmanda ziyaret eden Yunak Kaymakamı Murat Karahan, geçmiş olsun dileklerini iletti ve yeni bir araca kavuşan Sabriye Çam’ın sevincine ortak oldu. Kaymakam Karahan’ın ziyaretine Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da eşlik etti.

Baba Murat Çam her türlü destek ve yardımlar için Yunak Kaymakamlığı, SYDV, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yunak Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri ile Yunak halkına teşekkür ederken akülü aracına kavuşan lise birinci sınıf öğrencisi Sabriye Çam da memnuniyetini paylaştı.