Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi önünde düzenlenen törenle, engelli bireyler akülü araçlarına kavuştu. Törene, AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Yusuf Kahraman, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, kurum müdürleri, engelli vatandaşlar, aileleri ve hayırseverler katıldı.

Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; "Görev sürecimiz boyunca 220 akülü araç ve 210 tekerlekli sandalye dağıttık. Bugün de 20'ye yakın engelli kardeşimize araçlarını teslim ederek bu sayıyı yaklaşık 250'ye çıkarıyoruz. Şimdiden sağlıcakla kazasız belasız kullanmalarını diliyorum." dedi.

Engelli bireylere destek olmanın herkesin sorumluluğu olduğunu vurgulayan AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem; "Engelli kardeşlerimizi hayatla buluşturacak, sosyal aktiviteler içinde olacak, dostlarına gidip gelecek kendi alışverişini yapmasını sağlayacak bu akülü araçların dağıtımı ve getirilmesi adına çok çaba sarf ettik. Yurt dışında gönlü güzel kardeşlerimiz var, tek tek bunları toplayıp depolarda bekletip bir tır yaptıktan sonra bunların naklini sağlayan kardeşlerimiz var onlardan Allah razı olsun. Tabi hepsinin başında belediyenin öncülüğü gerekiyor. Hem maddi hem gümrüklerdeki girişi birçok konuda belediyenin sahiplenmesi gerekiyor. Bu konuda en örnek belediyelerden biri Akşehir Belediyesidir. Sayın Başkanım Dr. Salih Akkaya ve ekibini kutluyorum. Allah onlardan razı olsun." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, protokol üyeleri tarafından engelli vatandaşlara akülü araçlar teslim edildi. Akülü araçlarına kavuşan engelli vatandaşların sevinci görülmeye değerdi. Bu anlamlı etkinlik, Akşehir Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında engelli bireylerin yaşam kalitesini artırma çabalarını bir kez daha gözler önüne serdi.