Ziyareti sırasında, yılda 6 kez yayımlanan AKSEVDER Bültenine ilişkin bilgi paylaşımında da bulunan Dernek Başkanı Mustafa Erdoğdu, Gürşen Sevinç’in 2007 yılından bu yana yazmış olduğu köşe yazılarından derlenen “Mangalda Kalan Küller” adlı kitabını, emekli öğretmen Fikri Er eşliğinde protokol üyelerine ulaştırdığını aktardı.

Dernek tarafından yayımlanan bültenin Temmuz-Ağustos sayısında yer verilen bilgiye göre; yönetimin daha verimli çalışması amacıyla düzenlenen 16. Olağanüstü Genel Kurul 17 Eylül 2023 Pazar günü, çoğunluk sağlanamaması durumunda ise 1 Ekim 2023 Pazar günü, Ankara Çankaya’daki dernek merkezinde yapılacak.

Gürşen Sevinç’in kaleme aldığı köşe yazıları ve hikayelerden oluşan “Mangalda Kalan Küller” adlı kitabına dair de bir değerlendirmede bulunan Mustafa Erdoğdu; bir dönem Başbakanlık Murakıbı olarak da görev yapan Sevinç’in birçok dernek ve kooperatifte kurucu üyelik, yönetim kurulu üyeliği, denetçilik ve başkanlık görevlerini üstlendiğini hatırlattı.

Ankara’da Akşehir’i Sevenler Derneği’nin 6 yıl başkanlığını da yapan Gürşen Sevinç, kitabına yazdığı önsözde, yazmaktaki amacını; “Atatürk’ün zafer aşını pişirdiği, taarruz emrini verdiği Akşehir’i tanıtmak, dikkat çeken bazı konuları, sanatı ve anılarımı dostlarımla paylaşmak” şeklinde ifade ediyor. Kitapta “Akşehir’e Dair”, “Anılar”, “Gösteri ve Sanat” ve “Sosyal” başlıklı bölümlerde toplam 106 köşe yazısı, hatıra, hikaye vb. yer alıyor.