Bölgesel Amatör Lig 7. Grupta mücadele eden temsilcimiz Akşehirspor lig ikincisi olmayı garantiledi.

Kırmızı Beyazlılar bugüne kadar çıktığı 24 karşılaşmadan 16 galibiyet, 4 beraberlik, 2 mağlubiyet aldı. Bu karşılaşmalarda rakip kalelere 49 gol atan temsilcimiz kalesinde ise 24 gol gördü.

Bölgesel Amatör Lig 2023-2024 Futbol Sezonuna Teknik Direktör Ozan Dombaz ile başlayan Akşehirspor bu hoca ile çıktığı 6 lig karşılaşmasında 2 galibiyet, 4 beraberlik alırken, 9 gol attı kalesinde ise 7 gol yedi. Dombaz’la çıktığı 6 karşılaşmada ise toplam 10 puan topladı.

Teknik Direktör Ozan Dombaz ile yollarını ayıran, Akşehirspor 2023 Kasım ayında taraftarın çok istediği Şampiyonluk ünvanı da olan İmparator lakaplı Cenap Taner ile anlaştı.

Cenap hoca ile çıktığı 18 karşılaşmada 40 gol atan ve kalesinde ise 17 gole engel olamayan Akşehirspor  ligin bitimine 2 hafta kala 42 puan toplayarak grupta ikinciliği garantiledi.

Pervasız’ın uyarılarını dikkate almayan dönemin Belediye Başkanı ve Yönetim Kurulu tecrübesi olmayan hocalarla anlaşma yoluna gitmeleri Akşehirspor’u şampiyonluktan etti. Dar ve tecrübesiz bir kadroyla Akşehirspor’u çalıştırmaya başlayan küme düşer denilen Kırmızı Beyazlıları lig ikincisi yapmayı başardı. Akşehirspor önceki Teknik direktör Ozan Dombaz ile 1,66 puan ortalaması yakalarken Cenap Taner’in gelmesiyle maç ortalaması 2,47’ye yükseldi.

Akşehirspor’un vefakar ve cefakar taraftarı ve Kırmızı sokak taraftar  gurubu sıcak soğuk demeden takımını iç sahada ve deplasmanda destekleyerek takımın şampiyonluk yarışında kalmasına büyük katkı sağladılar..

Editör: Pervasız Web