Akşehirspor, karşılaşmaya; Sinan Bektaş, Muhammet Ali Kızılkaya, Taner Kaçıran, Ahmet Sarı, Tayyar Karadağ, Berat Gülap, Ali Yakup Çebioğlu, Yusuf Şaştım, Suat Yüksel, Ayhan Altınay ve Osman Gümüş ilk on biriyle başladı. Bu hafta da 3 puan almak için sahaya çıkan temsilcimiz, deplasman maçının 28. dakikasında Osman Gümüş’ün kazandırdığı golle 1-0 üstünlüğü yakaladı. Karşılıklı ataklarla geçen ilk yarı, başka gol olmayınca bu skorla tamamlandı.

İkinci yarıda etkin bir oyun sergileyen takımımız, dakika 55’te yine Osman Gümüş’ün golüyle farkı ikiye çıkardı. Bu golden 8 dakika sonra, 63. dakikada Ahmet Sarı’nın attığı golle durum 3-0 oldu. Ataklarını sıklaştıran ekibimiz; karşılaşmanın sonlarına doğru, 82. dakikada Ali Yakup Çebioğlu ile 4. golün sevincini yaşarken, uzatma dakikalarında Taner Kaçıran’ın kaydettiği golle skor 5-0 oldu.

Karşılaşmanın da skoru olan bu sonuçla Akşehirspor sahadan 3 puanla ayrıldı. Temsilcimiz Akşehirspor, deplasmanda aldığı galibiyetle puanını 14’e yükseltmiş oldu.

7. Hafta sonu karşılaşma sonuçları  ve puan çetveli;

8. HAFTA MAÇ PROGRAMI (4 ARALIK 2022 PAZAR)

Karapınar Belediyespor-Fuzul Ömeranlıspor

Ak-Set Kadınhanı Belediyespor-Kulu Belediyespor

Ülkümspor-Ereğli Ergesspor

Cihanbeyli Belediyespor-Öntur Havzanspor

Akören Kültürspor-Huğluspor

Akşehirspor-Ilgın Belediyespor

Beyşehir Üzümlüspor-BAY