Konya Amatör Küme Süper Grupta mücadele eden ve BAL Ligi’ne çıkma hedefine adın adım ilerleyen temsilcimiz Akşehirspor’un altıncı transferi, Çamaşspor’un 33 yaşındaki orta saha oyuncusu İbrahim Satış oldu.

Ligin kalanındaki her haftanın Akşehirspor açısından büyük önem taşıdığı haftalarda, Kadınhanı Belediyespor galibiyetiyle sonuçlandırdıklarını ifade eden Bekir Mehtap, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Oyuncularım son haftalarda olağanüstü özveri ve gayretle savaşıyor. Son düdüğe kadar maçı bırakmayan bir Akşehirspor olduğunu herkese gösteriyorlar. Bu açıdan her birinin çabası ve emeğine saygı duyuyor ve takdir ediyorum. Bu hafta evimizdeyiz ve biliyorum ki yine taraftarlarımızın desteğini arkamızda sonuna kadar hissedeceğiz. Onlar sahamızda bizim için büyük bir itici güç. Bizler şampiyonluk için çok çalışıyoruz. Bu amaç için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. En önemlisi Şampiyonluğa sonuna kadar inanıyoruz. 

Sezon başından beri kadro anlamında sayısal eksikliğimiz vardı. Sakatlıklar ve hastalıklar derken, ilk yarı bunun sıkıntısını çok yaşadık ama üstesinden geldik. Fakat ikinci yarı aynı sıkıntıyı yaşamak istemiyoruz. O yüzden eksik mevkilerimize oyuncu takviyeleri yaptık. Bu oyuncuları aynı zamanda gelecek planlaması anlamında yapmaya da gayret ediyoruz. Genç oyuncular dahil ettik kadromuza. 13 haftadır yenilmeyen bir Akşehir Spor var. Umuyorum ki bu performansımızı bu hafta da sürdürerek yolumuza emin adımlarla devam ederiz.”