2022-2023 futbol sezonunun ilk 4 haftasında oynadığı 3 karşılaşmadan 2 galibiyet ve 1 beraberlikle ayrılan Akşehirspor, sıralamada; BAY geçtiği 4. hafta sonunda maç eksiğiyle 7 puanla 3. sırada yer aldı.

Akşehirspor Teknik Direktörü Bekir Mehtap; oynayacakları deplasman maçı ve öncesindeki hazırlıklarına ilişkin olarak gazetemize yaptığı değerlendirmede, şu ifadelere yer verdi:

“Geçen hafta kendi evimizde aldığımız farklı galibiyetin ardından, bu haftayı maç oynamadan geçirdik. Buna rağmen bu süreyi iyi değerlendirdik ve sıkı çalıştık. Hafta sonu deplasmanda oynayacağımız Akören Kültürspor maçı için hazırlıklarımızı devam ettiriyoruz ve iyi hazırlanıyoruz. Bizim için her maç final ve bu sebeple her maç çok önemli.

Akören deplasmanın kolay geçmeyeceğini biliyoruz. Tüm rakiplerimiz için aynı ciddiyet ve disiplinle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bazı oyuncularımın sakatlıkları devam ediyor fakat elbette bu bizim için bir bahane değil. Sahada yer alacak tüm oyuncularım aynı özveriyi ve performansı göstererek mücadele edecektir. Umarım bu hafta da istediğimiz bir skorla ve galibiyetle evimize döneriz ve yolumuza emin adımlarla devam ederiz.”