Son maçında rakip takımın sahaya çıkmayacağını açıklamasıyla hükmen galip olarak 3 puan daha alan ve ligi 64 puanla tamamlayan namağlup şampiyon Akşehirspor, Şampiyonluk Kupasını; Teknik Direktör, Yardımcı Antrenör, Kaleci Antrenörü, Alt Yapı Sorumlusu, idareciler, futbolcular ve tüm emektarları ile kaldırırken başta Kırmızı Sokak taraftar grubu olmak üzere Akşehirliler de tribünlerde yerini aldı.

Nasreddin Hoca Stadyumu’nda isimleri okunan futbolcular sahaya alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde çıkarken, teknik direktör Bekir Mehtap da taraftardan büyük alkış aldı. Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, yaptığı kısa konuşmada şampiyonluğu kutlarken yeni hedefin 3. Lig olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan kutlamada; Kırmızı Sokak taraftar grubu başkanı Hüseyin Yıldız, Teknik Direktör Bekir Mehtap, Takım Kaptanı Aykut Taşkunfurat, Kulüp Başkanı Mustafa Kanyılmaz ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, sırasıyla birer konuşma yaptılar. Teknik Direktör Bekir Mehtap futbolcularına ve başta Başkan Akkaya olmak üzere destek veren herkese teşekkür ederken, Kulüp Başkanı Mustafa Kanyılmaz ve Başkan Akkaya da BAL Ligi’ndeki mücadelede hedefin 3. Lig olduğunu yinelediler.

Platforma çağrılan futbolcuların da alkışlar arasında yerlerini almalarıyla Şampiyonluk Kupası bir kez daha teknik heyet, idareciler, protokol ve futbolcular tarafından kaldırılarak şampiyonluk kutlandı.