2023-2024 sezonunu ilk karşılaşmasında temsilcimiz Akşehirspor geçtiğimiz hafta sonu iç sahada karşılaştığı Fuzul Ömerhanlıspor’u 2-1 mağlup etmişti. Bu hafta yine iç sahada karşılaşacağı Karaman Gençlerbirliği Gençlik ve Spor’u da yenerek kayıpsız devam etmek istiyor.

Temsilcimiz Akşehirspor’da sakatlığı nedeniyle Barış Dede kadroda yer almazken tam kadro olarak sahaya çıkacak.

22 Ekim 2023 Pazar günü saat 14:00’da Nasreddin Hoca Stadyumunda oynanacak olan maçı, Eskişehir bölgesi hakemlerinden Berkay Şenyel yönetecek. Yardımcı hakemlerin Abdurrahim Ay ve Mert Yetim’in olduğu maçta dördüncü hakemlik görevini ise İbrahim Baran Aksongür üstlenecek.

Akşehirspor sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle; “Geçen hafta Ömeranlısporu 2 - 1 mağlup eden takımımız bu hafta yine kendi saha ve seyircimiz önünde Karaman Gençlerbirliği Gençlik ve Sporu ağırlayacak. Takımımızda sakatlığı nedeniyle Barış Dede dışında eksik futbolcumuz yok ve takımda lige galibiyet ile başlamış olmanın verdiği özgüven ile moraller yüksek. Bu sene play-off olmayacak ve ligini lider bitiren takımlar 3.lige yükselecek. O nedenle itici gücümüz olan 12. adama her geçen gün daha çok ihtiyacımız olacak. 22 Ekim Pazar günü saat 14:00’da tüm taraftarlarımızı, Akşehir'lileri Nasreddin Hoca Stadyumuna bekliyoruz.” denildi.