HAKEMLER: İlyas Onur Saban (Orta), Enes Göbüt, Ufuk Çelebi (Yardımcı), Mustafa Durak (4. Hakem)

 AKŞEHİRSPOR: Ömer Şefik, Rıdvan Yanık, Ferit Olgun, Eray Baba, Furkan Usta, Hakan Salgırboyu, Ramazan Koç, Ali Emre Duman, Bülent İnönü, Ayhan Altınay, Osman Gümüş.

TEKNİK DİREKTÖR: Cenap Taner

 HOMURLUSPOR1951 SPOR: Mustafa Açar, Doğan Selvi, Uğurcan Yalçınkaya, Deniz Yoldaş Çetinkaya, Ali Oğuz İlhan, Alim Can menteşe, Emrah Bali, Osman Göçmüş, Ramazan Zengin, Mehmet Selçuk Adaş, Muhammet Berk

TEKNİK DİREKTÖR: Derviş Darende

Oyuna başlayan Akşehirspor dakikalar ilerledikçe rakibi karşısında üstünlük kurmak için bastırsa da istediğini alamadı.

20. dakikada Homurlu1951’den Emrah maçın orta hakemine temas ettiğinden dolayı 2. Sarı karttan kırmızı kart gördü ve oyun dışında kaldı.

Akşehirspor’un 38. Dakikada sol kanattan geliştirdiği kontrataktan kale sahası içinde kötü bir vuruş yapan Osman ile pozisyondan yararlanamadı.

41. dakikada Akşehirspor rakip ceza alanı içinde Osman ile yakaladığı firsatı kaçırdı.

43. dakikada Akşehirspor atağını faul yaparak durduran Mehmet Selçuk maçın hakeminden sarı kart gördü.

44. dakikada Akşehirspor’dan Furkan sarı kart gördü.

Maçı hakemi ilk yarıya 4 dakika uzatma süresi ekledi.

45+1. dakikada Rıdvan’ın rakip ceza sahası dışından vurduğu şut auta gitti.

45+4’te Ali Emre’nin sol kanattan kestiği topa çok kötü bir vuruş yapan Eray topu kalenin üstünden auta gönderdi. İlk yarı 0-0 sonuçlandı.

Akşehirspor ikinci yarıya üç oyuncu değişikliği ile başladı. Ayhan, Furkan ve Rıdvan yerine Serkan, Emre ve Barış’ı oyuna dahil oldu.

48. dakikada golcü Osman sahneye çıktı. Sağ taraftan Barış’ın ortasına mükemmel yüksel Osman’ın şık kafa vuruşu ile topu rakip fileye gönderdi ve Akşehirspor’u 1-0 öne geçirdi.

54. dakikada Homurlu 1951’de Ali Oğuz rakibine sert girdiği için hakemden sarı kat gördü. Sonrasında yaşanan tartışmadan Akşehirspor’dan Osman da sarı kart gördü.

56. dakikada Hmurlu 1951’de Muhammed Berk oyundan çıktı Hüseyin Altıkuluç oyuna girdi.

61. dakika Akşehirspor’un kullandığı korner atışında top ceza sahası dışında bulunan Serkan’a geldi. Serkan yerden sert vuruşunda top auta çıktı.

70. dakikada Homurlu 1951’in sol tarftan kullandığı serbest vuruşta top filelerimize gitse de hakem ofsayt nedeni ile golü iptal etti.

71. dakikada Akşehirspor’da Eray Baba oyundan çıktı yerine yeni transfer Halil Alkan girdi.

74. dakikada sağ taraftan gelişen atakta topu bir türlü uzaklaştıramayan Akşehirspor az kalsın gol yiyordu.

76. dakikada Emre sol taraftan getirdiği topu Osman’a verdi ancak bu oyuncunun çok kötü vuruşunda top auta çıktı.

81. dakikada kazanılan korner atışında paslaşan takımımız Serkan’ın ceza sahasına yaptığı ortaya güzel yükselen Hakan’ın kafa vuruşuyla durumu 2-0 yaptı.

84. dakikada Homurlu1951’de Doğan’ın yerine Lalal Alsavadi oyuna girdi.

88. dakikada Teknik Direktör Cenap Taner, golü atan Osman’ı oyundan alarak taraftara alkışlattı yerine Onur Ulaş’ı aldı.

Maçın orta hakemi uzatmalara 5 dakika ekledi ve başka da gol olmayınca Akşehirspor rakibini 2-0’la geçerek liderliğini sürdürdü.

Maçtan sonra AK Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Kahraman galibiyetten dolayı takıma verilen prim miktarını iki katına çıkardığını futbolculara söyledi.