En yakın takipçisi Ömeranlıspor ile deplasmanda 2-2 berabere kalarak 5 puanlık farkı koruyan ve ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Akşehirspor’un son maçında, rakip takım Karapınar Belediyespor’un mazeret bildirerek maça gelmemesi üzerine sahadan hükmen galibiyetle ayrıldığı hatırlatılan açıklamada; “Kırmızı-Beyazlılar kupasını statta taraftarının önünde aldı. Bir süre Nasreddin Hoca Stadyumu’nda eğlenen şampiyonlar, daha sonra Anıt Meydanı’na geçerek halka kucaklaştı.” ifadelerine yer verildi.

Hoca, Herkese Tek Tek Teşekkür Etti 

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan kutlamalarda söz alan Akşehirspor Teknik Direktörü Bekir Mehtap; başarıda emeği olan ve destek verenlere şu cümlelerle teşekkür etti:

“Şampiyonluğumuzda emeği geçen, sezon boyunca bizlere maddi manevi tüm desteğini veren; başta Belediye Başkanımız Salih Akkaya olmak üzere Kulüp Başkanımız Mustafa Kanyılmaz ve Yönetim Kurulumuza, ekip arkadaşlarım Ozan Dombaz ve Ali Güneş Hocalarıma, Analiz ve Medya Sorumlumuz Veli Özkan’a, kulübümüzün her şeyi Mesut abimize, Doktorumuz Ali abimize, Altyapı Antrenörümüz Anıl Yüce’ye ve tüm sezon kahrımızı çeken kulüp personelimize sonsuz teşekkür ediyorum. Herkesten Allah razı olsun.

Sezon boyunca tüm zorluklara rağmen mücadeleyi asla bırakmadan, kendilerine yakışır bir şekilde namağlup şampiyonluğu elde eden başarının baş mimarı tüm oyuncularımı kutluyor, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Deplasman ya da iç saha fark etmeksizin her maçta bizlerin yanında olan taraftarlarımıza ve Kırmızı Sokak Taraftar Grubumuza, ayrıca maddi ve manevi bizlere destek olan Akşehir halkına, esnafına, iş insanlarımıza, sesimiz olan basın mensuplarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.

Her zaman yanımda olan ve bu süreçte büyük fedakarlık gösteren aileme çok teşekkür ediyorum. Şampiyonluğumuz tüm Akşehir’imize ve Akşehir Spor camiamıza hayırlı olsun.”