Hatırlanacağı üzere, Avrupa Birliği fonlarından IPARD kapsamında, 24 milyon 750 bin Euro hibe olarak alınan kredinin Akşehir merkezde içme suyu şebekesinin yenilenerek yeni isale hattı ve yeni su depoları yapılmasına yönelik projenin Haziran 2023’te faaliyete geçirilmesi ve 7’den 70’e Akşehir Halkı’nın sıcak havalarda TOZ BANYOSU yapmalarına seyirci kalan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a ilk ciddi uyarı 31 Mart’ta sandıktan çıktı.

Hatırlanacağı üzere, 2019 Mart’ta yapılan Yerel Seçimlerde Akşehir’den, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a verilen 27.514 Oy - % 49.46,

31 Mart 2024’te yapılan yerel seçimlerde ise Akşehir’den, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a bu defa verilen 21.590 Oy - % 40.2’de kaldı.

Akşehir’li seçmen, yaz aylarında kendisine yutturulan tozları sandıkta adeta siyasilerin yüzüne kustu! Sıcak yaz aylarında kazılan çukurları bile sık sık sulamayı dahi düşünemeyen, kapatılan çukurların üzerine mucur koymaktan aciz bir yönetim anlayışının Akşehir’li seçmenden tepki görmesi de doğal karşılanmalıdır.

Konya Büyükşehir’in, Akşehir’e yakışmayan binalara onay vermesi ve Akşehir Belediye Başkanın da seyirci kalması, Yeni Otogar yapacağız diyerek hal binasını andıran inşaatlar yaparak, üstelik de yolunu unutan bir belediyecilik anlayışının karşılığı olarak AK Parti, Akşehir’deki yerel seçimlerde ağır bir darbe aldı. Akşehir Halkının görüşlerine başvurmadan ‘ben yaptım, oldu bitti’ anlayışına Akşehir’in seyirci kalmayacağını Konya bugünden bilmelidir!

31 Mart Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin Akşehir’deki karşılığı ne oldu derseniz?;

Yaz Sıcaklarında; ‘Yuttuk Tozu, Sandık’ta Kustuk Tozu’, ‘Yolsuz Otogarımız da sizin olsun!