Haber Yorum: Ümit Aykut Şener

7 kişiden oluşan istişare kurulunun sıkı çalışması sonrasında Akşehir Belediye Başkanlığına adaylık için 9 isim üzerinde uzlaşmaya vardıkları bilgisine ulaşıldı.

Hatırlanacağı üzere, Akşehir ve çevre ilçelerde faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile bir kısım muhtar ve esnafın katıldığı haziran toplantısında; Turgutoğulları olarak hatırı sayılır bir seçmen sayısı ve oy potansiyeline sahip olduklarına vurgu yapılmıştı.

Turgutoğullarının ilk hedefi, belirleyecekleri belediye başkan adayının Akşehir Halkı tarafından kabul gören bir isim olması. Bunun dışında bugünkü yönetimin yaptığı gibi başta Daltonlar olmak üzere yandaşlarına teslim olmayan, aksine toplumun her kesimini ayırım yapmadan kucaklayacak bir karaktere sahip olmasına özen gösterecek bir aday üzerinde uzlaşmak gibi duruyor.

Akşehir’in iyi yönetilmediğine dikkat çeken Turgutoğulları, meclis üyeliği için yeni nesile ve yeni projelere ihtiyaç duyulduğunun farkında olduklarının bilinmesini istiyorlar. Gerçek bir şeffaf bir yönetim anlayışının sözünü veren Turgutoğullarının İktidar partisi de dahil olmak ‘Akşehir İçin’ tüm siyasi partilerle görüşmelere hazır oldukları iddia ediliyor.

Akşehir’in iyi yönetilmediğine inanan Turgutoğulları, yeni projelere ve genç isimlere ihtiyaç duyulduğunun farkında olunduğunun bilinmesini istiyorlar. Gerçek bir şeffaf yönetim anlayışının sözünü veren Turgutoğulları; İktidar partisi de dahil olmak ‘Akşehir İçin’ tüm siyasi partilerle görüşmelere hazır olduklarını her fırsatta dile getiriyorlar.

Bölen değil, birleştirici olmak için yola çıktıklarını dillendiren Turgutoğulları, siyasilerce yıllarca dışlanan toplumun tüm kesimlerini bir çatı altında birleşmeye ve birlikte hareket etmeye davet ediyorlar.