Okmeydanı’nda düzenlenen ve 32 ülkeden 400 sporcunun mücadele ettiği şampiyonaya davet edilen Akşehir Selçuklu Spor okçuları Ayşe Güçlü, Aslı Efe ve Atilla Göçer, üst düzey rakiplere karşı başarılı performanslar sergilediler.

Sıralama atışları sonucunda ilk 16’ya kalan Ayşe Güçlü, eleme atışlarında ilk turda İstanbul Okçular Vakfı sporcusu Fulya Erilli’yi 5-3’le ve ikinci turda Manisa Soma’dan Teslime Bircan’ı 4-1’le geçerek ilk 4 sporcu arasında yer aldı. Finale çıkabilmek için son 3 yılın finalisti Macaristan şampiyonu Hunyine Dr Domokos ile karşılaşan ve ilk etapta 6-6 berabere kalan sporcumuz, ikinci kez yaptığı atışta da 6-6 beraberlik olunca merkeze yakın ok kuralına göre final şansını kaybederek 3-4 atışı hakkı kazandı. Bu müsabakada Kazakistan’dan Fariza Sabyrzhan’a 5-4 üstünlük sağlayan Ayşe Güçlü, Dünya 3. oldu.

Diğer sporcularımızdan Aslı Efe ilk 16’ya girebilmek için beraberlik atışı yaptığı müsabakayı kaybederek turnuvayı 17. sırada tamamlarken erkekler kategorisinde yarışan Atilla Göçer de sıralama atışlarında 37. olarak turnuvaya veda etti.

Turnuvaya kadın sporcular arasında en genç 2 sporcu ile katıldıklarını belirten Kulüp Başkanı Hülya Türkoğlu; sporcuları, ailelerini ve Antrenör Atilla Göçer’i kutlarken desteklerinden dolayı Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ve TGTOF Merkez Hakem Kurulu Başkanı Varol Türkoğlu’na teşekkür etti.