Tıpkı her 23 Nisan öncesi çocuklarımıza büyüklerin koltuklarını emanet etmesi gibi bende 19 Mayıs günü bu köşenin, gençlerimize emanet edilmesinin uygun olacağını düşündüm. Kim bilir bakarsınız bu vesileyle genç nesillerimizin gazetecilik mesleğine sempati duymalarını sağlar, geleceğin gazeteci adaylarına bu sayede küçük de olsa bir yol vermiş oluruz.

Bu yazıyı okuyan gençlerin (ya da bu yazıyı okuyup gençlerimizin haberdar olmalarını sağlayacak ebeveynlerin, büyüklerin, hocaların) yazının sonunda vereceğim mail adresine kendi yazdıkları, gençlik haftasının içeriğine uygun bir şiir göndermelerini istiyorum. Gönderilen şiirlerin; tasnifi, seçimi ve yayıma alınması süreci göz önüne alınırsa gönderilerin en geç 16 Mayıs’a kadar yapılmasını rica ediyorum. Böylece Akşehirli gençlerimizin içinde bulunulacak olan haftanın/bayramın içeriğine uygun kendi yazdıkları ve gönderdikleri şiirlerden, yapacağım seçme sonucu (köşenin boyutlarını da zorlamayacak şekilde) üç adet şiiri, 19 Mayıs Pazar günü bu köşeden yayıma alabiliriz.

Göndereceğiniz şiirinize, okuyor ya da çalışıyorsanız kendinizden ve ileriye dönük hedeflerinizden de kısaca bahseden bir yazı ilave etmenizi rica ediyorum. Bir başka ricam da haftanın ruhuna uygun olarak ve daha fazla şans bulmalarını arzu ettiğim için 18 yaşını geçmeyen gençlerimizin gönderi yapmaları yönünde olacaktır.

Çağrımı özetleyecek olursam; gençlik haftasının içeriğine uygun, en fazla 18 yaşında gençlerimizin, kendi yazdıkları, bir adet şiiri, isim ve soy isimleri ile en geç 16 Mayıs 2024 Perşembe gününe kadar,  [email protected] mail adresine göndermelerini rica ediyorum.