Başkan Akkaya sunumunda, belediyenin 10 yılda yürüttüğü 7 ana başlık altındaki çok sayıda projenin detaylarını paylaşarak, görev süreleri boyunca 138 proje için söz verdiklerini fakat bunun çok daha üzerine çıkarak 200 projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Altyapıdan üstyapıya, restorasyondan gençlik ve spor yatırımlarına kadar geniş bir yelpazeyi içeren yatırımların 3 milyar lirayı bulduğunu ifade eden Başkan Akkaya ayrıca, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin de son 5 yılda kente 2 milyar liralık yatırım gerçekleştirdiğini belirtti.

Başkan Akkaya, görev süresince Akşehir'e hizmet etmenin kendisi için büyük bir onur olduğunu ifade ederek, gerçekleştirilen hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür etti. 31 Mart seçimlerine de değinen ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Yusuf Kahraman'a başarılar dileyen Başkan Akkaya: “Seçim dönemine geldik, 10 yıl boyunca görev yaptık. Nasreddin Hoca’nın memleketine, ak gönüllü insanların bulunduğu şehre hizmet edebilmek için çabaladım. Bu memleketin evladı olmaktan gurur duyuyorum. Bir borcumuz vardı. Allah nasip etti, bu 10 yılı hizmetlerle, projelerle ödemeye çalıştık. Yüce Mevla’ma şükürler olsun. Bu hizmetlerde bize destek olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bakanlarımıza, Milletvekilimiz Orhan Erdem’e ve tüm milletvekillerimize, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a, İl Başkanımıza, Cumhur İttifakı paydaşlarımıza, İlçe Başkanımıza ve teşkilatımızın tüm kademelerine, kurum müdürlerimize, muhtarlarımıza, STK’larımıza, meclis üyelerimize, omuz omuza mücadele ettiğim mesai arkadaşlarıma, bu yolculukta bana her daim büyük destek sağlayan sevgili aileme ve gönül verdiğim Akşehir’imizin yüreği güzel insanlarına en kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyorum. 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayımız Yusuf Kahraman’a başarılar, kolaylıklar diliyorum. İnşallah 31 Mart’ın sevinciyle çifte bayram yaşarız” şeklinde konuştu.

Akşehir Belediyesi'nin 10 yılda gerçekleştirdiği önemli yatırım ve hizmetler arasında; kentsel dönüşüm, restorasyon çalışmaları, yeni otogar, çeşitli eğitim, gençlik ve spor tesisleri ile kültür ve sanat etkinlikleri yer alıyor. Belediye ayrıca, altyapı ve ulaşım projelerine de önemli yatırımlar yaparak, şehrin yaşam kalitesini oldukça ileri bir seviyeye taşıdı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem son 10 yıl içerisinde AK Parti hükümetleri tarafından Akşehir’e kazandırılan 15.2 milyar liralık projelerin detaylarını paylaşarak; “Hizmete şehrimizi doyurmaya uğraştık, elimizden geleni yaptık, alnımız açık. Bu tarlada bizim izimiz var, 31 Mart’ta da yüzümüz var, huzurunuzdayız” dedi.

Cumhur İttifakı Akşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Kahraman ise konuşmasında; “Akşehir nakış nakış işlenmiş. El değmemiş hiçbir yer kalmamış. Kültürden sanata, altyapıdan üst yapıya, sosyal belediyecilikten her türlü alana sağ olsun belediye başkanım Salih Bey hizmet üretmiş. Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Program hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.